Blumhouse chystá adaptáciu knihy Stephena Kinga, Podpaľačka. Kto si zahrá jednu z hlavných úloh?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Blumhouse a kniha Podpaľačka

Blumhouse chystá adaptáciu knihy Podpaľačka. Film vychádza z predlohy jednej z najznámejších kníh Stephena Kinga, ktorú vydal ešte v roku 1984. Dočkali sme sa už viacerých spracovaní, najznámejšie je zrejme to z 80. rokov, kde si hlavnú úlohu zahrala veľmi mladá Drew Barrymore. Tvorcovia nám teraz sľubujú nový náhľad na príbeh.

Ten hovorí o mladom dievčati menom Charlie McGee. Kvôli experimentom na jej rodičoch sa u nej prejavia špeciálne schopnosti, pyrokinéza. Dokáže teda podpaľovať objekty mysľou – z toho vychádza aj názov diela. Kvôli nim ale nie je v bezpečí, pretože po nej a jej otcovi ide vládna agentúra a Vedecká inteligencia, ktorí si hovoria jednoducho „The Shop“. Chcú ju odchytiť a zneužiť jej sily ako zbraň.

podpaľačka
Zdroj: theplaylist.net

Obsadená bola úloha jej otca

Nevieme ešte, kto si zahrá maličkú Charlie, ale vieme, kto sa zhostí úlohy jej otca a ochrancu, Andyho. Štúdio na Twitteri potvrdilo svoju voľbu. Ňou bude pomerne nečakane Zac Efron. Ako však sami povedali, herec má 33 rokov a preto je vhodným kandidátom na úlohu mladého otca. Koniec koncov, podobnej role sa zhostil aj v prerábke klasickej komédie Traja muži a nemluvňa, ktorá príde na Disney+.

Scenár k filmu napíše Scott Teems (moderný Halloween) a od neho sa bude odrážať režisér Keith Thomas. Fanúšikom odkázal, že od filmu môžu očakávať pyrokinetický chaos, ktorý dáva prísľub tohto spracovania. Zároveň však dodal, že prinesú aj niečo nové do príbehu. Takto to popísal:

„Ide o novú adaptáciu knihy. Keď mi to Jason Blum prvý raz navrhol, bol som nadšený. Ide o jednu z mojich najviac obľúbených kníh od Kinga a aj keď mám veľmi rád ten film z 80. rokov, mám pocit, že vieme spraviť aj niečo nové. Máme k dispozícii úžasný scenár od autora nadchádzajúceho Halloween Kills. Má to všetko, čo by ste mohli chcieť – otca s dcérou na úteku, pri ktorom sa chystajú horieť hlavy a ľuďom sa roztápajú tváre. Jednoducho to najväčšie napätie. Dúfame, že budeme môcť točiť ešte tento rok.“

King je s projektom zatiaľ spokojný

Blumhouse diskutuje adaptáciu knihy Podpaľačka samozrejme aj s jej autorom, samotným Stephenom Kingom. Ten je podľa slov tvorcov veľmi spokojný s tým, ako projekt zatiaľ vyzerá. Režisér sa nechal počuť, že mu pustil svoj predošlý horor The Vigil, vďaka čomu ho spisovateľ ako vedúceho projektu schválil. A najdôležitejšie pre štúdio je, že King je veľmi nadšený aj ohľadom doterajšieho scenára.

Dúfajme teda, že sa filmu podarí rozbehnúť jeho produkciu už tento rok. Radi si pozrieme ako Zac Efron zvládne úlohu mladého otca netradične nadaného dievčaťa. A na obsadenie jej role čakáme snáď ešte viac. Drew Barrymore podala v pôvodnom filme vynikajúci výkon, takže voliť budú musieť naozaj rozumne a opatrne. V každom prípade sa radi necháme prekvapiť.

Myslíte si, že Blumhouse opäť zaboduje a prinesie kvalitné spracovanie knihy Podpaľačka? Poznáte toto dielo a videli ste film z 80. rokov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -