Kultový bojovník Barbar Conan dostane vlastný seriál. Postará sa o neho Netflix

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Barbar Conan ako seriál na Netflixe

Barbar Conan je postava, ktorú zrejme netreba bližšie predstavovať. Tento kultový charakter pre subžáner sword and fantasy pochádza z pera Roberta E. Howarda. Rokmi si vybudoval vlastnú značku Conan Properties International, ktorá spadá pod hlavičku Malmberg’s Cabinet Entertainment. Práve s nimi teraz uzavrel Netflix exkluzívnu spoluprácu.

Aký tím ho prinesie?

To znamená, že streamovací gigant dostane možnosť vyberať z bohatej knižnice diel, ktoré táto postava má. Majú právo na akúkoľvek adaptáciu, či už animovanú alebo hranú. A práve druhú zmienenú si aktuálne vybrali a budú pracovať na vlastnom seriáli. Konkrétne to dostala na starosť spoločnosť Pathfinder Media a s ňou mená Fredrik Malmberg a Mark Wheeler. Tí nám v minulosti priniesli seriály ako Grimm, Mad Men či súčasný Deadwood.

Mad Men
Zdroj: amc.com

Producenti momentálne hľadajú schopného scenáristu, ktorý by priniesol príbeh na obrazovky. Zároveň hľadajú aj režiséra, ktorý by sa celého projektu ujal. Nevieme teda zatiaľ, čo máme po dejovej stránke očakávať, ale dá sa rozhodne povedať, že je z čoho vyberať. Barbar Conan mal totiž svoj debut už v roku 1932.

Od poviedok ku kultu

Vtedy začal vychádzať ako séria krátkych poviedok v magazíne Weird Tales. Áno, presne ten časopis, ktorý dostal do popredia mnohých autorov fantasy, hororu a sci-fi. Možno vám nie je neznáme, že v ňom položil základy celej Cthulhu mystiky samotný H.P. Lovecraft, či tu začínal aj Ray Bradbury. A jedným z autorov, ktorý sa tu odprezentoval, bol aj Robert E. Howard.

Položil dokonca aj základy nového druhu fantasy s podtitulom sword and fantasy. Nie je snáď potrebné pripomínať, že ide o spojenie bojov mečom s magickými prvkami. Nielen že tak inšpiroval celú sériu ďalších kníh a komiksov, ale vytvoril aj vlastný subžáner. A raketovo naštaroval svet Conana.

barbar conan
Zdroj: wallpaperflare.com

Od tých rokov totiž vyšli už doslova tisícky komiksov od rôznych autorov a knižné spracovania už by sa dali počítať na stovky. Zahrať sme si mohli niekoľko videohier a samozrejme treba spomenúť aj hračky či zberateľské predmety. Pokusy o seriálové spracovanie boli už dva, ani jeden z nich však nezaznamenal väčší úspech. Oveľa výraznejšie sú tri filmy, ktoré sme dostali.

Filmové spracovania iste poznáte

Najznámejší je určite ten z roku 1982, v ktorom ho nezabudnuteľným spôsobom stvárnil Arnold Schwarzenegger. O jeho úspechu netreba viac hovoriť, stačí len to, že si takto Conana najviac pamätáme. O dva roky na to, v 1984 dostal aj pokračovanie s názvom Conan Ničiteľ. Odvtedy bolo viacero snáh o to, aby sa spravila ďalšia časť práve s týmto hercom, avšak bez úspechu.

Ničiteľ Conan v dobe jeho najväčšej slávy!; Zdroj: nowverybad.com

Namiesto toho sme po dlhých rokoch čakania dostali v roku 2011 akýsi remake. V ňom si si zahral hlavnú úlohu Jason Momoa. Film fanúšikovia označili ako veľmi priemerný a tak išiel pomerne do zabudnutia. V hlavách viacerých štúdií tak vzkrsol nápad, že by pri bohatosti materiálu mohli priniesť dielo Barbar Conan ako seriál.

Všetky projekty sa však akosi nevedeli rozbehnúť. A to už aj Netflix mal raz nápad, že to realizujú. Po rokoch sa im to konečne podarilo a dohodli si skvelú spoluprácu. Dúfajme teda, že sa im prostredníctvom spoločnosti Pathfinder Media podarí priniesť dostatočne drsnú sériu. Pretože táto postava si nič menšie nezaslúži.

Páči sa vám, že príde Barbar Conan ako seriál na Netflix? Máte radi jeho predošlé spracovanie, alebo máte nejaké iné obľúbené? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -