Nielen film, ale dostaneme aj animovaný seriál podľa doskovej hry Cluedo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film aj animovaný seriál Cluedo

Hasbro rozširuje svoj herný svet aj na televízne obrazovky. Tak dostaneme nielen film, ale aj animovaný seriál podľa známej doskovky Cluedo. Originálne pod menom Clue, tá vznikla ešte v roku 1949 a dnes je v množstvách vydaní notoricky známa po celom svete. Vytvoril ju Anthony E. Pratt.

Ikonická hra premení jej hráčov na detektívov. V zaujímavých rolách pokladajú otázky, aby vylúčili, ktoré karty ešte neboli použité. Na základe nich majú v dome odhaliť tri kľúčové aspekty. Nimi sú, kto je vrahom, v ktorej miestnosti v dome vraždil a aký predmet pri tom použil.

cluedo
Zdroj: alza.sk

Nový film s Ryanom Reynoldsom

Spracovanie na plátno už raz prišlo. Vo filme z roku 1985 si pestrý zmes charakterov zahrali Tim Curry, Christopher Lloyd, Madeline Kahn, Eileen Brennan či Michael McKean. Ešte v roku 2018 oznámila spoločnosť 20th Century Fox, že sa chystá nové spracovanie (a sčasti remake). Vedeli sme o ňom iba, že si tu hlavnú úlohu zahrá Ryan Reynolds.

Rhett Reese a Paul Wernick, ktorí už s Reynoldsom pracovali na filme Deadpool, ale pripravili aj druhý Zombieland, nedávno oznámili, že majú hotový scenár. Medzitým sa však dozvedáme, že spoločnosť 20th Century Studios (Fox po odkúpení Disneym) pracuje aj na animovanom seriáli.

cluedo film
Zdroj: themoviedb.org

S rozširujúcim sa svetom na televízne obrazovky

Jeho autorom je Dewayne Perkins, predovšetkým známy ako komik. Produkovať bude Tim Story (Policajtov švagor). Sľubujú, že prinesú „vzrušujúce a napínavé dynamiky, ktoré spravili Cluedo globálnou senzáciou na viac ako sedem dekád“. Chcú vyzdvihnúť ikonickú premisu aj postavy. Práve s nimi bola hra vo všetkých svojich vydaniach tak pestrou. Seriál momentálne nemá stanovený dátum premiéry.

Dá sa však povedať jedno – zapadne do rozrastajúceho sa sveta od značky Hasbro. Rovnako dali najavo, že prinesú seriál podľa ďalšej notoricky známej hry a to Risk. A podobný prípad ako Cluedo, podľa veľkej, k nim patriacej značke Dungeons & Dragons vzniká viac projektov. Na budúci rok dostaneme film s podtitulom Honor Among Thieves a neskôr tiež aj seriál.

Pozriete si film aj animovaný seriál založený na hre Cluedo? Poznáte ju alebo máte v nej dokonca odohraté celé hodiny a vždy ľahko prídete na výsledok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -