Seriál Dungeons & Dragons bude režírovať tvorca netflixového hitu Red Notice

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Dungeons & Dragons má režiséra

Pôvodne hračkárska spoločnosť Hasbro si chce tiež vybudovať svoj vlastný mediálny svet. A idú na to poriadne zostra, hneď s jednou zo svojich najväčších značiek. Samozrejme hovoríme o zrejme najslávnejšej RPG hre všetkých čias. Okrem filmu chystajú aj seriál Dungeons & Dragons a teraz si našli pre neho aj režiséra.

Na tento post bol pôvodne zvažovaný Derek Kolstad, ktorý môže byť fanúšikom známy viac ako tvorca Johna Wicka. Seriál ale dostal nakoniec na starosti iný režisér. Kolstad ale z hry nie je úplne vonku, pretože Entertaiment One, ktorá za projektom stojí, a jej riaditeľ pre televíziu Michael Lombardo sa vyjadril, že seriálom pôjde iba o úplný základ.

Dungeons & Dragons Hasbro
Zdroj: eurogamer.pl

Seriál bude iba kotvou pre tento svet

Prvá séria má byť len akousi „kotvou“, ktorá položí pevné základy a pripraví pôdu pre nasledujúce série, ale aj všetky spin-off seriály, ktoré by z nej mali vychádzať. Pilotný diel napíše a celý seriál bude režírovať Rawson Marshall Thurber. Meno si získal vďaka tomu, že režírovať úspešný hit pre Netflix, Red Notice.

Akčná komédia bola zatiaľ najdrahším projektom z originálnej produkcie streamovacej služby. V obsadení spojila aj tri veľké herecké mená – Ryan Reynolds, Gal Gadot a Dwayne ‚The Rock‘ Johnson. S ním spolupracoval režisér predtým aj na filmoch Centrálna inteligencia a Mrakodrap. Film bol na službe tak úspešným, že ohlásili hneď aj druhý a tretí diel.

legend of vox machina
Zdroj: variety.com

Fanúšikovia majú mať prečo radosť

Fanúšikovia hry na hrdinov zažívajú skutočne bohaté obdobie. Momentálne sa na Amazon Prime vysiela animovaný seriál The Legend of Vox Machina, ktorý po prvých troch odpremiérovaných dielov zbiera chválu. Vychádza z kampane populárneho streamu a podcastu Critical Role.

eOne samotné nedávno dokončilo aj film z prostredia D&D. Ten má prísť prostredníctvom Paramountu v marci 2023. O filme sa stále však veľa nevie – nie je známy presnejší titul ani jeho dej. Poznáme však herecké obsadenie – Chris Pine, Regé-Jean Page, Michaelle Rodriguez, Hugh Grant, Sophia Lillis, Jusice Smith, Daisy Head aj Chloe Coleman.

dungeons & dragons chris pine
Zdroj: theronin.org

Bude to Nat. 20 alebo Critical 1?

Seriál Dungeons & Dragons teda potrebuje čo najlepšie prevedenie, aby sa splnila vízia spoločnosti. Ak chcú naozaj vytvoriť áčkovú značku pre televíziu a viacero projektov ako hovoria, majú čo robiť. Vraj bolo už prezretých veľa návrhov scenára, avšak ani jeden nebol prezentovateľný na trhu. Že si ale vyberajú dlhšie, môže byť správny krok – predsa len, fanúšikovia hry sa už na akékoľvek adaptácie pozerajú veľmi kritickým okom. Dúfame, že tvorcovia nehodia „Critical 1“.

Ste fanúšikmi hry Dungeons & Dragons? Hrali ste v nej niekedy kampaň alebo už máte rozbehnutú aspoň piatu? Čo si myslíte o nadchádzajúcich filmových a seriálových projektoch? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -