Viola Davis bude vodkyňou afrického kráľovstva vo filme The Woman King

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Viola Davis vo filme The Woman King

Viola Davis stvárni silnú ženskú bojovníčku, vodkyňu v africkom kráľovstve. Bude to vo filme The Woman King, ku ktorému nám aktuálne spoločnosť TriStar Pictures, ktorá za ním stojí, zverejnila dva nové zábery. Film pôjde do kín ešte počas tohto roka. Jeho uvedenie je plánované na september.

V Spojených štátoch a Kanade si počas februára pripomínajú Mesiac afroamerickej histórie. Počas neho sa upriamuje pozornosť na významné udalosti a osobnosti z africkej diaspóry. Práve to je ideálna príležitosť, aby sa predstavil príbeh generálky, ktorá viedla ženskú armádnu jednotku v kráľovstve Dahome.

the woman king obsadenie
Zdroj: shadowandact.com

Históriou zabudnuté, silné kráľovstvo

Dnes už možno dejinami trochu zabudnutý národ, ale počas 18. a polovice 19. storočia išlo o jedno z najvplyvnejších a najsilnejších území v Afrike. Druhú polovicu 19. storočia ale poznačili vojny s Francúzskom, ktoré sa stali pre kráľovstvo aj osudnými.

V roku 1904 si ho Francúzi získali pre seba a z kráľovstva sa postupne stávala republika Benin. Za zmienku ale určite stojí, že aj v samotnej republike titul kráľa Dahomy ctia dodnes a aspoň ceremoniálne ho vyberajú.

the woman king
Zdroj: nerdist.com

„Bojovať proti tým, kto poškvrnili ich česť“

Nevie sa, či bude film rozprávať túto históriu alebo ešte dávnejšiu. V jeho popise sa zatiaľ hovorí iba o tom, že „budú bojovať proti nepriateľom a tým, kto poškvrnil ich česť“. A tým sa myslí ženská armáda na čele s Naniscom a jej pravou rukou, vojenskou regrútkou Nawi (Thuso Mbedu).

Okrem spomenutých si vo filme zahrajú aj Lashana LynchJohn BoyegaSheila AtimAdrienne WarrenJayme Lawson či Hero Fiennes-Tiffin. A na prvých záberoch vidíme, že bojovníčky určite nepriateľom poriadne zavaria. Na jednom vidíme Violu Davis ako vedie svoju skupinu cez vysokú trávu do boja počas noci. Na ďalšom ako stojí s mečom v ruke a rozhodne nemá (s)pokojný výraz.

the woman king
Zdroj: nerdist.com

V kinách ešte tento rok

Viola Davis na svojich sociálnych sieťach vyjadrila aká je pre ňu česť, že môže priniesť príbeh z filmu The Woman King. Slúži totiž zároveň ako jeho producentka, spolu s Cathy SchulmanJuliusom Tennonom a Mariou Bello. Scenár napísala Dana Stevens a o réžiu sa postarala Gina Prince-Bythewood.

Je skvelé, že sa vo filmoch rozprávajú aj zabudnuté príbehy z histórie a ľuďom sa takto pripomenú. Snímku o ženskej vodkyni vojenskej jednotky v kráľovstve Dahome si budeme môcť pozrieť pred jeseňou. Jej uvedenie je naplánované na 16. septembra.

Ako sa zatiaľ pozdáva film The Woman King vám? Stotožňujete sa s názorom, že podobné príbehy treba rozprávať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -