Film The Boogeyman podľa Stephena Kinga sa konečne hýbe vpred. Potvrdzujú to pridaní herci do obsadenia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film The Boogeyman sa rozbehol

Dlhoroční fanúšikovia Stephena Kinga asi už prestali dúfať, že súčasný film podľa jeho poviedky The Boogeyman aj vznikne. Avšak projekt sa opäť rozbehol a okrem nového režiséra pridáva aj hercov do obsadenia. Pridala sa herečka, ktorú sme mohli vidieť v The Book of Boba Fett a herec známy z Birds of Prey.

Poviedka je medzi fanúšikmi tohto majstra hororu dobre známa. Pochádza z jeho zbierkovej knihy Nočná zmena. Tá obsahuje viac ako dostatok kvalitného materiálu na desenie čitateľa ako Nefajčiari a.s. či Mŕtvi sa vracajú. Obsahuje aj Prekliatie Salemu, ktoré si tiež nájde filmovú podobu. A nájdete tam viacero, ktoré už sfilmované boli – či už úspešne (Deti kukurice) alebo menej úspešne (Trávnikár).

salems-lot
Zdroj: bloody-disgusting.com

Predošlé spracovania a ťažkosti od roku 2018

Poviedka Boogeyman u nás vyšla pod názvom Kostlivec (a u Čechov Bubák). Jej prvé filmové stvárnenie prišlo v roku 1982 v podpriemernej snímke od Jeffa C. Scherza. Odvtedy už bolo prevedené ako divadelná hra a v roku 2010 z nej spravili krátkometrážny, 27-minútový film.

Novú adaptáciu sa snaží od roku 2018 priniesť Fox. Našli si už aj scenáristov (Scott Beck a Bryan Woods). Lenže rok na to prišla kúpa spoločnosti od Disney a projekt akosi zmizol z verejnosti. Opätovne sa o ňom začalo hovoriť v októbri minulého roka, keď potvrdili, že sa stále realizuje a prinesie ho režisér Rob Savage. O scenáristoch nepadlo ani slovo.

film the boogeyman
Zdroj: reelgood.com

Pridanie nového herca a herečky

Odvtedy zase dlhšie ticho, ale teraz vďakabohu vieme, že sa projekt hýbe vpred. To vďaka tomu, že do neho obsadili nového herca a herečku. Sophie Thatcher môže byť divákom známa zo seriálu Yellowjacket a objavila sa nedávno aj v The Book of Boba Fett. Chris Messina sa objavil vo filmoch Birds of Prey alebo I Care a Lot.

Zároveň s nimi nám oznámili aj to, že film sa ešte tento mesiac posunie k produkcii. Dočkať by sme sa ho mali už v prvej štvrtine roku 2023 a objaví sa na streamovacej službe Hulu. Tak tomu hovoríme rýchly a veľký krok!

thatcher-messina
Zdroj: empireonline.com

Púšťajú sa do toho bleskovo

Film The Boogeyman hovorí príbeh otca, ktorému všetky deti zomreli za zvláštnych okolností. Spätne sa k týmto udalostiam vracia a delí sa o informácie so svojim terapeutom. Dozvedáme sa, že všetky jeho deti zomreli vo svojich vlastných izbách po tom, čo vyslovili jediné slovo. BOOGEYMAN.

Ešte nie je známe, koho si herci zahrajú, ale dávalo by zmysel, ak by išlo práve o postavu otca a jeho (tentoraz) terapeutky. Avšak uvidíme, čo niekoľkokrát prepisovaný scenár prinesie a ako sa pozrú na pôvodnú poviedku Stephena Kinga z roku 1978. Dozvieme sa už budúci rok.

Poznáte danú poviedku od Stephena Kinga? Videli ste niektoré z jej predošlých prevedení? A čo si myslíte o chystanom filme? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -