Sony kúpilo práva na značku Tarzan. Chystajú ďalší film?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony kupuje značku Tarzan

Sony kúpilo práva na značku Tarzan. Respektíve, toto vlastníctvo získali prostredníctvom pôvodnej knihy. Tú napísal Edgar Rice Burroughs a vydal ju v roku 1912. Získala si niekoľko pokračovaní, ale hlavne celú radu filmových spracovaní. Chystá sa teraz ďalšie?

Prvé, teda aspoň to zachované, prišlo už v roku 1918. Následne sa počas celých 30. rokov tiahli spracovania viacerých dielov predlohy. Postavu tu pre veľké publikum preslávil Johnny Weissmuller. Boli to filmy ako Tarzan – opičí muž, Tarzan a jeho družka alebo Tarzan na úteku. K námetu sa vrátili v roku 1955 s filmom trvajúcim iba krátko cez hodinu. Niesol názov Tarzanova skrytá džungľa.

tarzan 1932
Zdroj: csfd.cz

Každá dekáda mala svoje spracovanie

Odvtedy mala snáď každá dekáda svoje vlastné spracovanie. K predošlému názvu Tarzan, opičí muž (tentoraz ale bez pomlčky) sa vrátili ešte v roku 1981. O 18 rokov neskôr prišlo azda, pre súčasné publikum, najznámejšie prevedenie. Bola to kreslená snímka od štúdia Disney.

Z nej vzišli televízne pokračovania, krátky seriál či séria videohier. Preto na túto, dnes už klasiku, nikto nesiahal ešte ďalších 17 rokov. Následne si práva na známeho opičieho muža získalo Warner Bros. V roku 2016 priniesli na veľké plátna trochu odlišný náhľad na zdrojový materiál. Prišla Legenda o Tarzanovi, v ktorej si hlavnú úlohu zahral Alexander Skarsgård a jeho družku Margot Robbie.

disney tarzan
Zdroj: csfd.cz

Od známej disneyovky až Legenda o Tarzanovi

Pôvodný príbeh, kde nájdu v džungli muža vychovaného opicami, nás posunul o niekoľko rokov. Tu sa hrdina, už teraz lord, vracia do Konga, aby zabránil hrozivému sprisahaniu. Film si odniesol priemerné hodnotenia, sčasti práve aj kvôli odklonu od dobre známeho príbehu.

Otázne teraz je, ako pristúpi k novej filmovej adaptácii Sony. Samozrejmé je, že po kúpe práv majú záujem o nový príspevok na veľké plátna. Snímka je však v tak skorých fázach vývoja, že nie je známy nielen jej režisér alebo scenárista, ale ani jej producent. Uvidíme teda až časom, čo si pre nás nachystajú.

Čo si myslíte o tom, že Sony pripravuje ďalší film? Stavia na klasiku alebo budú chcieť siahnuť po inom príbehu? Máte nejaké svoje obľúbené spracovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -