Karate Kid svet sa opäť rozrastie. Vďaka úspechu seriálu Cobra Kai do série totiž čoskoro pribudne nový film

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nový Karate Kid film

Píše sa rok 1984 a do kín prichádza film o chlapcovi, ktorého starý pán Miyagi (Pat Morita) z Japonska naučil karate. Vďaka tomu sa mohol postaviť spolužiakom, ktorí ho šikanovali, a stal sa šampiónom v karate turnaji. Film Karate Kid takto odštartoval celú sériu, ktorá v dnešnej dobe pozostáva aj z rebootu a jedného spin-off seriálu. A teraz je na ceste aj nový Karate Kid film.

Ako som už spomínal, okolo jedného filmu neskôr vyrástla celá séria. V roku 1986 vyšlo pokračovanie s názvom Karate Kid 2 a v roku 1989 film Karate Kid 3. Vo všetkých týchto filmoch boli hlavné postavy pán Miyagi a mladík Daniel LaRusso (Ralph Macchio). V roku 1994 vznikol ešte film Nový Karate Kid, no tam už mal pán Miyagi nového žiaka – dievčinu menom Julie (Hilary Swank).

Karate Kid filmy
Zdroj: premiere.news

Karate začalo byť znova populárne až s novým seriálom

Séria však klesala na popularite s každým filmom a tak v roku 2014 dostala reboot. Karate Kid sa tentokrát zameral na kung-fu, ktoré sa naučil malý šikanovaný chalan Dre Parker (Jaden Smith) od pána Hana (Jackie Chan). Najväčšie bum však zažila séria až v roku 2018, kedy na scénu prišiel seriál Cobra Kai, ktorý sa opäť vrátil ku koreňom série.

A teda k sporu medzi Danielom LaRussom a Johnnym Lawrenceom (William Zabka). Seriál sa odohráva viac ako 30 rokov po udalostiach prvého filmu a Daniel s Johnnym už majú dospelé životy a vlastné deti, na ktoré prenesú svoj karate spor. Ten je totiž aj po tak dlhom čase stále živý. Seriál je momentálne dostupný na Netflixe, aj keď začínal na platforme YouTube.

Oficiálny trailer štvrtej série Cobra Kai
Zdroj: gamesradar.com

Seriál zožal veľký úspech a nedávno mu vďaka tomu vyšla už piata séria. Šiesta síce ešte nebola oznámená, no pre veľký úspech je dosť pravdepodobná. V seriáli sa okrem nových, zvyčajne mladých postáv ukazujú aj postavy z minulých filmov – Chozen Toguchi (Yuji Okumoto), Terry Silver (Thomas Ian Griffith), John Kreese (Martin Kove), Ali Mills (Elisabeth Shue) a pár ďalších.

Nový film si pozrieme v roku 2024

Takýto úspech sérii teda zrejme dopomohol k tomu, aby vznikol nový film. Nevie sa o ňom takmer nič, aj keď by sa do neho mali vrátiť pôvodné postavy zo série. Ide zrejme o Johnnyho a Daniela. Nebude to teda ďalší reboot, no mohlo by ísť napríklad o filmové zakončenie seriálu či dokonca začiatok novej trilógie, na ktorú narážal Zabka v jednom z rozhovorov.

Ralph Macchio William Zabka Cobra Kai
Zdroj: ew.com

Macchio zasa v rozhovore tvrdil, že v sérii je stále veľa príbehov, ktoré sa dajú vyrozprávať. Myslí si, že teraz už ide o vlastný filmovo-seriálový vesmír, ktorý ešte môže expandovať. Film by teda mohol byť aj napríklad o minulosti pána Miyagiho či o nových študentoch, ktorí sú hlavnými postavami seriálu. Ako to nakoniec bude sa dozvieme 7. júna 2024, kedy má mať film premiéru v kinách.

Ste fanúšikmi tejto bojovej karate série? O čom podľa vás bude nový film?

Zdroj: cinemablend.com, collider.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -