TIP na seriál: Cobra Kai | Karate spor, ktorý trvá už desaťročia

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Máte radi bojové filmy a seriály, ktoré sa zameriavajú na ázijské bojové umenia? Tento seriál si potom zamilujete. Je to seriálové pokračovanie filmu z roku 1984 s názvom Karate Kid. Seriál Cobra Kai sa odohráva teda viac ako 30 rokov po pôvodnom filme a ukáže nám životy hlavných predstaviteľov z filmu, ktorých osud a karate opäť postaví proti sebe.

Seriál obsahuje zatiaľ 2 série, každá má po 10 častí. Jedná časť trvá od 22 do 36 minút. V seriáli sa objavia staré známe tváre z filmu ako William Zabka a Ralph Macchio, no uvidíme aj niekoľko nováčikov v podobe ich žiakov – Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand a ďalší. Z pôvodného filmu sa ukáže v druhej sérii aj Martin Kove.

cobra kai
Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Náhľad do deja

Seriál sa odohráva 34 rokov po skončení slávneho turnaja z filmu Karate Kid. Víťaz turnaja Daniel LaRusso má peknú rodinu, úspešne podniká v predajni áut a žije si „na vysokej nohe“. Johnny Lawrence, Danielov oponent a číslo 2 na turnaji je na tom však opačne. Pracuje ako údržbár, má jedného nemanželského syna, o ktorého sa nestará, pije, a to všetko pre to, čo sa stalo v minulosti.

Johnnyho však z nešťastného života vytrhne nový sused Miguel, ktorý Johnnyho požiada, aby ho naučil karate. Johnnyho tá myšlienka nadchne a rozhodne sa otvoriť si dokonca vlastné dojo s názvom Cobra Kai. Johnny začína konečne žiť, avšak keď Daniel zistí, že jeho bývalý súper opäť otvoril Cobru Kai, ktorá mu znepríjemňovala v detstve život, rozhodne sa, že proti tomu musí zakročiť.

cobra kai
Zdroj: decider.com

Séria Karate Kid

Pre pochopenie rivality hlavných predstaviteľov je dobré si pozrieť minimálne prvý film Karate Kid. Ak však chcete rozumieť viacerým narážkam, ktoré sa v seriáli povedia, je dobré pozrieť si aj filmy Karate Kid 2 a Karate Kid 3. Film Nový Karate Kid nie je potrebné pozerať pre to, aby ste rozumeli seriálu, avšak ak túžite po ďalšom filme z tohoto univerza, môžete si ho pozrieť.

Existuje tiež aj film Karate Kid z roku 2010, v ktorom hrali hlavných predstaviteľov Jackie Chan a Jaden Smith. Film však nie je pokračovaním pôvodného filmu, ide o jeho remake. Taktiež, v pôvodných filmoch a v seriáli Cobra Kai ide o učenie sa bojového štýlu karate, zatiaľ čo v tomto filme Karate Kid z roku 2010 sa učí hlavný predstaviteľ bojový umenie Kung Fu.

karate kid
Zdroj: hollywoodsuite.ca

Kde sa dá pozrieť seriál Cobra Kai?

Prvá séria seriálu vyšla v roku 2018 na YouTube Red. Druhá séria vyšla o rok na to, v roku 2019, avšak už na YouTube Premium (ide však o tú istú platfomu ako YouTube Red, len ju premenovali). Seriál však potom už YouTube Premium nechcelo ďalej vyrábať, a tak si tvorcovia projektu museli nájsť inú streamovaciu platformu. Nakoniec sa dohodli s Netflixom.

Obe série Cobry Kai si tak môžete pozrieť práve na Netflixe, kde boli nedávno pridané. Ak vás seriál navnadí a budete chcieť už aj tretiu sériu, tá je momentálne v procese výroby a vidieť by sme ju mali niekedy v roku 2021. Ak vás teda tento tip na seriál zaujal a práve hľadáte nejaký akčný, no zároveň oddychový seriál, odporúčam si pozrieť práve seriál Cobra Kai.

Trailer:

Hodnotenie:

CSFD.cz – 86%
IMDb.com – 8,8/10
Rotten Tomatoes – 94%

Zaujal vás tento seriál? Videli ste aj predošlé filmy zo série Karate Kid? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -