TIP na seriál: Narcos: Mexico | Od pestovania marihuany až po distribúciu kokaínu do USA

Nenechajte si ujsť

TIP na seriál: Narcos: Mexico

Seriál Narcos: Mexico je ságou, ktorá vznikla ako pokračovanie úspešného seriálu Narcos, ktorý sa odohrával prevažne v Kolumbii a stredisko deja bolo zamerané na život takzvaného drogového kráľa Pabla Escobara. Narcos: Mexico mal vzniknúť najprv ako súčasť seriálu Narcos. Tvorcovia sa rozhodli miesto štvrtej série pôvodného seriálu vytvoriť úplne nový a osobitný projekt. Vznikol pod taktovkou platformy Netflix.

Seriál sa zameriava na opis začiatkov drogovej vojny v Mexiku. Dej sa odohráva v dobe, kedy mexický obchod s drogami ešte nebol zorganizovaný. Miesto jedného stabilného kartelu ich bolo mnoho nekoordinovaných.

Narcos: Mexico
Zdroj: imdb.com

Všetko sa zmení, keď do drogového priemyslu vstúpi bývalý policajt Miguel Ángel Félix Gallardo a začína budovať po prvýkrát v histórii obrovské drogové impérium v Mexiku. Okrem importu drog sa začne zaujímať aj o jeho export do USA. Jeho práca privádza pozornosť agentov DEA, ktorí sa pokúšajú jeho úsilie zastaviť.

Náhľad do deja

Seriál nám zobrazuje postupný výstup mexických narkobarónov na výslnie drogového trhu. Bývalý policajt Miguel Ángel Félix Gallardo (Diego Luna) si všimne, ako nezorganizovane a prvoplánovo konajú drogoví priekupníci a rozhodne sa zakročiť. Podarí sa mu vymyslieť jedinečný plán, ako vytvoriť svoje vlastné drogové impérium v Mexiku.

Zdroj: netflix.com

S podporou ostatných členov gangov vytvorí jednotný mexický kartel. Snaží sa koordinovať spoluprácu na výrobe a distribúcii ich produktov, čo nie je vždy jednoduché. Spoločnými silami sa im podarí zarobiť obrovský obnos špinavých peňazí a vytvoriť systematický beh ich obchodu.

Ich nezákonná činnosť zvyšuje záujem agentov DEA, ktorí sa snažia tento špinavý biznis zastaviť. Pri svojej práci prichádzajú na to, ako veľmi je mexická vláda skorumpovaná a aké ťažké je dostať v Mexiku zloduchov za mreže. Funguje tam obrovská korupcia, ktorú sa pokúšajú zastaviť. Často riskujú vlastné životy.

Narcos: Mexico
Zdroj: imdb.com

Prvá séria nám načrtáva životnú cestu odvážneho agenta DEA s menom Kiki Camarena (Michael Peña), ktorému sa podarí odhaliť vznik a fungovanie novovzniknutého drogového kartelu. Všetky sily obetuje do vyšetrovania a získavania dôkazov. Sám sa dostane do obrovského nebezpečia.

Druhá séria mapuje činnosť špeciálneho tímu DEA, ktorý je vedený Waltom Breslinom (Scoot McNairy). Túžia po pomste a sú ochotní akýmkoľvek spôsobom dolapiť obávaných narkobarónov a ukončiť korupciu. Ich praktiky sú často označované ako veľmi kontroverzné.

Narcos: Mexico
Zdroj: imdb.com

Informácie o seriáli

Seriál žánrovo môžeme označiť ako drámu, krimi alebo thriller. Prvá séria mala premiéru na Netflixe v roku 2018, druhá v roku 2020. Každá séria ma 10 epizód. Fanúšikovia sa už tešia na možnú ďalšiu sériu. Seriál môžeme označiť ako veľmi úspešným voľným pokračovaním seriálu Narcos.

Nemajte obavy, aj keď ste Narcos nevideli. Dej totižto nenadväzuje na dejovú líniu Narcos, takže si ho môžete bez obáv pozrieť ako prvý. Ak ste Narcos videli a páčil sa vám, v tom prípade vám určite odporúčame aj tento seriál o drogových narkobarónoch.

Hodnotenia seriálu:

IMDb.com – 8,4/10
CSFD.cz – 86%
Rotten Tomatoes – 88%

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -