Diváci od nich čakali oveľa viac! 5 komerčne úspešných filmov, ktoré však sklamali fanúšikov aj kritikov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Filmy, ktoré sklamali fanúšikov aj kritikov

Diváci od nich čakali príliš veľa. Nie všetky očakávané filmy ponúknu divákovi to, na čo sa najviac teší. Niektoré z nich zapadnú prachom a to aj napriek účasti tých najväčších hviezd. Ani gigantické značky ako sú Marvel, DC Comics či streamovacia služba Netflix neservíruju divákom jeden úžasný blockbuster za druhým. Dnes sa preto pozrieme na síce komerčne úspešné filmy, ktoré bohužiaľ sklamali nielen kritikov, ale aj fanúšikov.

5. Thor: Láska a hrom (2022)

filmy ktoré sklamali fanúšikov
Zdroj: wired.com

Na štvrtý diel zo série Thor sa diváci nesmierne tešili. Thorov príbeh totiž nabral neskutočný spád a to už od tretieho dielu s podtitulom Ragnarok. A hlavne po udalostiach vo filmoch Avengers: Infinity War a Endgame. Taktiež tvorcovia divákov nalákali opätovnou účasťou Natalie Portman v úlohe Jane Fosterovej. Tá sa v tomto filme predstavila ako Mighty Thor. Odľahčený štýl režiséra Taiku Waititiho slávil pri tretej časti veľký úspech.

No fanúšikov nepotešila jeho neschopnosť dramatizovať niektoré scénky. Z Thora sa stala „obyčajná“ fantasy komédia, čo mnohým divákom nesedelo. Thor nie je ďalší Deadpool, Thor je skrátka Thor. Napriek tomu značka Marvel nemá na svojom konte veľký neúspech, pretože Thor zarobil v kinách 700 miliónov dolárov, no mohla z toho byť aj miliarda. Lenže to by nemohol mať film na IMDb hodnotenie len 6,6/10.

4. Jurský svet: Nadvláda (2022)

filmy ktoré sklamali fanúšikov
Zdroj: variety.com

Tretí diel série Jurský svet a celkovo 6. diel série Jurský park síce zarobil 1,3 miliardy dolárov, to však neznamená, že je kvalitný. Skôr ide o najslabší diel celej série, pretože na portáli IMDb má hodnotenie len 5,7/10. Na Rotten Tomatoes to je ešte horšie. Film si nesie hodnotenie len 30 %. Čo je na tomto filme zlé? No predovšetkým sa tvorcovia spoľahli len na vizuálne pekne kreatúry a návrat starých a overených hercov teda Sama Neila, Jeffa Goldbluma a Lauru Dernovú. Dejovo sa však táto časť absolútne nikam neposúva a takpovediac robí tejto sérii hanbu. Komerčný úspech film zaznamenal len kvôli značke, hercom a samozrejme CGI efektom.

3. Morbius (2022)

filmy ktoré sklamali fanúšikov
Zdroj: 730.no

Morbius je film s hereckou hviezdou Jaredom Letom. V ňom vidíme vedca Michaela Morbiusa, ktorý sa snaží nájsť liek na chorobu, ktorou trpí nielen on, ale aj jeho brat Milo (Matt Smith). Napokon liek aj nájde, lenže má to svoju cenu. Stane sa z neho upír. Na jednej strane má neustály hlad po ľudskej krvi, na druhej strane má superschopnosti a samozrejme je úplne zdravý. Jeho brat Milo sa taktiež dostane k tomuto lieku, na rozdiel od Michaela sa však rozhodne byť zlým a krvilačným upírom.

Na tomto filme je dobré len máločo. Dokonca sa nedá hovoriť ani o veľkom komerčnom úspechu. S rozpočtom takmer 80 miliónov Morbius zarobil len 162 miliónov. Ide o najhorší film čo sa týka Spider-Manovho univerza. Na Rotten Tomatoes má hodnotenie len 16 % a oveľa lepšie na tom nie je ani na portáli IMDb – 5,2/10. Morbius je film, bez ktorého by sa Sony určite zaobišlo.

2. Bublina (2022)

Bublina
Zdroj: looper.com

Svet ešte nie je pripravený na to, aby si filmári uťahovali z opatrení voči koronavírusu. To totiž prezentovala najnovšia „komédia“ Judda Apatowa, ktorý nie je žiadny neskúsený mladík. Stojí za tvorbou filmov ako 40 rokov panic, Kopačky či Nabúchaná. Toto mu ale vôbec nevyšlo. Film je o namyslených hercoch, ktorí musia nakrúcať ďalšiu časť trápnej fantasy série. Avšak v podmienkach, ktoré zodpovedajú bezpečnosti proti covidu.

Samozrejme s tým majú obrovský problém a diváci sa na tom akože majú smiať. Najväčším hriechom tejto komédie je famózne obsadenie. Ani Karen Gillan (Jumanji), David Duchovny (Akty X) či Leslie Mann (40 rokov panic) divákov nedokázali pobaviť. Mnohí kritici dokonca tvrdia, že film je tak nezábavný, že je ho ťažko rozpoznať ako komédiu. Na Rotten Tomatoes má Bublina len 22 % a na IMDb si nesie hodnotenie len 4,7/10. Tieto čísla zrejme hovoria za všetko.

1. Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva (2022)

Doctor Strange
Zdroj: marca.com

Druhý diel Doctora Strangea bol nesmierne očakávaný. A to nielen kvôli účasti hereckých hviezd, ale taktiež kvôli réžii slávneho majstra Sama Raimiho (Spider-Man). Ten však divákom nepriniesol to, čo očakávali. Samozrejme o žiadnom komerčnom prepade sa nedá hovoriť. Druhý diel Doctora Strangea totiž zarobil 955 miliónov. Lenže kritici ani diváci nadšení neboli. To ako sa vyvíjal dej okolo Wandy a.k.a. Scarlet Witch a že sa v podstate stala hlavným záporákom divákom nedával zmysel. Navyše Raimiho hororový podmaz veľmi neinklinuje s pestrofarebným štýlom Marvelu. Najnižšie skóre film schytal na portáli CSFD, keďže sa nedostal ani do červených čísel a zostal na hodnotení 66 %. Čo je pre film od Marvelu trochu nízke.

Zdroj: looper.com 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -