Slávny režisér: Bol som chudobný a pre Marvel som nikdy nechcel robiť. Thora som točil len kvôli peniazom

Nenechajte si ujsť

Taika Waititi natočil Thora len kvôli peniazom

Novozélandský režisér Taika Waititi patrí medzi najvyhľadávanejších tvorcov súčasnosti. Za svoj úspech 48-ročný režisér vo veľkom vďačí predovšetkým prácam na Thorovi, ktorý mu otvoril dvere k ďalším úspešným projektom. Waititi v roku 2017 predstavil svoj prvý hollywoodsky blockbuster Thor: Ragnarok, ktorý si diváci vďaka sviežemu humoru a šikovnému kombinovaniu komédie, akcie i drámy okamžite zamilovali. S pokračovaním Thor: Láska a hrom to už bolo horšie a poňatie posledného filmu s vládcom Asgardu fanúšikov Marvelu vo veľkom rozdeľoval.

film thor 5
Marvel Studios

Oscarový režisér v čerstvom podcaste SmartLess odhalil viac o vlastnej motivácii natáčať filmy pre Marvel, nemalú časť poslucháčov však Waititi zaskočil. Podľa jeho slov totiž spolupráca s Marvelom začala skôr z hmotnej núdze a Waititi natočil Thora čisto kvôli peniazom.

Viete čo? Pôvodne som vôbec tieto filmy nechcel robiť. Jednoducho to nebolo v mojom pláne ako umelca. Nemal som však peniaze, práve sa mi narodilo druhé dieťa, tak som si pomyslel, že by to mohla byť skvelá príležitosť, ako nakŕmiť rodinu. Povedzme si to narovinu, Thor bol pravdepodobne najmenej populárna postava celej značky. Ako dieťa som Thora nikdy nečítal. Bol to komiks, ktorý som zdvihol a povedal som si „Fuj“. Neskôr som si o ňom zistil niečo viac, prečítal som 18 strán nejakého komiksu, ale stále som nevedel, čo si o ňom vlastne myslieť.

Piateho Thora už režisér nenatočí

Waititi už pred časom pre Business Insider povedal, že aj keby dostal ponuku na prípadné nové pokračovanie Thora, nebol by schopný ju prijať. Režisér je totiž podľa vlastných slov plne vyťažený najmenej na najbližších šesť rokov a nemal by priestor k filmu sa vrátiť. „Viem, že pri tom nebudem. Budem sa sústreďovať na svoje ďalšie filmy, ktorým som sa upísal. Želám im ale všetko dobré. Zbožňujem Marvel aj prácu s nimi,“ povedal režisér.

Iba pred pár hodinami svet obletela správa, že náhradou za Waititiho pri piatom Thorovi by mohol byť režisér Gareth Edwards. Britský filmár má s prácami na veľkých franšízach skúsenosti a medzi fanúšikmi sa teší dobrej reputácii. Postaral sa napríklad o možno najlepší novodobý film Star Wars Rogue One, významnou mierou tiež filmom Godzilla prispel k predstaveniu MonsterVerse. Edwardsova rola ako možného režiséra je zatiaľ iba špekulácia, keďže Marvel nové pokračovanie Thora oficiálne vôbec nepotvrdil.

Thor: Láska a hrom
Marvel Studios

Star Wars od Waititiho tak skoro nebude

Čo teda na Waititiho čaká ďalej? V decembri novozélandský režisér predstaví sľubne vyzerajúcu komédiu Aspoň jeden gól, kde sa v hlavnej úlohe objaví Michael Fassbender. Na budúci rok Waititi plánuje premiéru mysteriózneho trileru Akira, postaveného na známom anime, v ktorom sa vodca motorkárskeho gangu vydáva zachrániť svojho kamaráta pred nadprirodzenými silami.

Najočakávanejšou novinkou Taika Waititiho však nepochybne zostáva nový film z univerza Star Wars, ktorý je stále zahalený ruškom tajomstva. Režisér sa k pripravovanému filmu vyjadril v nedávnom účinkovaní v šou Kelly Clarkson, kde vysvetlil, prečo si dáva načas. Pre Waititiho nový Star Wars nepredstavuje ďalší bežný projekt, ale špeciálnu záležitosť, ktorú nosí v hlave už niekoľko rokov.

Waititi sa v novom filme bude snažiť predovšetkým o jedno – zachytiť jedinečnú atmosféru a radosť fanúšikov, ktorú prežívali pri sledovaní Impérium vracia úder alebo Návrat Jediho. Dodáva, že film s určitosťou natočí, aj keď si naň pravdepodobne ešte počkáme. Waititi dostal príležitosť prispieť do ikonického sci-fi univerza aj vlastným rukopisom. Natočil napríklad finálnu epizódu prvej série Mandaloriána, v seriáli tiež prepožičal svoj hlas robotovi IG-11.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -