Toto Slováci ešte nevideli: Dramatické finále seriálového hitu pozeralo pol milióna ľudí. Naozaj je koniec?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Seriálový hit sa rozlúčil dramatickým finále ako najsledovanejší program

Najobľúbenejší slovenský Pán profesor si pripísal na konto ďalší úspešný školský rok a nateraz poslednú vyučovaciu hodinu na obrazovkách Markízy. Rodinný seriálový hit si v pondelok 27. novembra 2023 poradil s konkurenciou a v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12 až 54 rokov sa stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Záverečná 12. premiérová epizóda 5. série s názvom „Svadba“ sa v tejto cieľovej skupine rozlúčila s tretím najvyšším ratingom 7,7 % a trhovým podielom 26,1 %. Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj zaostal s podielom na trhu len 9,1 % a film Kúsok môjho srdca na Jednotke RTVS 7,2 %.

tomas mastalir pan profesor markiza
Zdroj: TV Markíza

Pán profesor si podmanil najmä cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania seriálu zabezpečili podiel na trhu 41,6 %.

Hviezdne obsadený seriál s Tomášom Maštalírom, Gabrielou Marcinkovou a Romanom Luknárom v hlavných úlohách, vyvrcholil dramatickým finále 5. série, keď svadobný obrad Sama a Klaudie za účasti ich najbližších a študentov preruší ohlušujúca explózia. K obrazovkám TV Markíza pritiahlo celkovo 367-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je taktiež tretí najlepší výsledok v rámci tejto sezóny. V čase vysielania Pán profesor zasiahol až 499-tisíc divákov.

Pre všetkých fanúšikov Pána profesora však prichádza skvelá správa, už najbližší pondelok, 4. decembra 2023 o 20:30 hod., si ešte budú môcť vychutnať špeciálnu vianočnú epizódu. Dokážu študenti gymnázia Staromestská pred Vianocami prejaviť empatiu voči iným?

Ešte viac divákov sledovalo seriál Mama na prenájom

Jednotkou na trhu bola aj nasledujúca reality šou Farma (podiel 24,4 %), ktorá prekonala konkurenčnú zábavnú šou Inkognito (podiel 8,6 %) na TV Joj.

V univerzálnej cieľovej skupine 12+ patril status najsledovanejšieho nespravodajského programu dňa podvečernému rodinnému seriálu Mama na prenájom, ktorého pondelkovú epizódu si vychutnalo 389-tisíc divákov. Aspoň na tri minúty si ju zaplo 509-tisíc divákov.

tv noviny
Zdroj: TV Markíza

Celkovo najviac divákov si v pondelok v oboch hlavných cieľových skupinách pozrelo večerné spravodajské relácie TV Markíza – Počasie (podiel 26,7 %) a Televízne noviny (podiel 28,1 %). V širšej cieľovej skupine 12+ sa celkovo najsledovanejším programom dňa stal sumár spravodajských aktualít, ktorý si v Televíznych novinách na Markíze nenechalo ujsť 492-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, so zásahom až 771-tisíc divákov.

Skupine Markíza sa v pondelok darilo aj v rámci ponuky menších staníc, keď so stanicami Doma, Dajto a Markíza KRIMI obsadila 14 priečok v rebríčku TOP 20.

Prvé miesto v rebríčku sledovanosti menších staníc patrilo televízii Dajto s kultovým komediálnym seriálom Susedia a tretiu priečku obsadil klasický akčný triler UtečenecHarrisonom Fordom v hlavnej úlohe.

Televízia Doma si pripísala štvrté miesto s obľúbeným tureckým romantickým seriálom V hre je láska, ktorý s druhou večernou epizódou dosiahol rekordný rating 1,4 % a dorovnal svoj druhý najlepší podiel na trhu 4,8 %. Sledovalo ju taktiež rekordných 86-tisíc divákov. Z ponuky stanice Markíza KRIMI sa v rebríčku sledovanosti najvyššie umiestnili kriminálne seriály NCIS – Námorný vyšetrovací úrad a Vraždy v raji.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -