Nastal veľký zvrat v kauze a vyriešil sa posledný otáznik. Títo Slováci nakoniec neprídu o stanice Markízy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Na Slovensku je veľká kauza

Aktualizované 28.11.2023: 

Dnes prišlo aj k poslednej kritickej dohode. Markíza má záujem o dlhodobú spoluprácu pri šírení svojho portfólia produktov pre všetkých slovenských divákov aj s Antikom, ktorý je tak posledným operátorom, kde visel otáznik nad budúcnosťou.

„Zmluvné strany deklarujú, že majú záujem na pokračovaní zmluvnej spolupráce za dodržiavania zmluvných podmienok. Generálni riaditelia spoločností Markíza Peter Gažík a ANTIK Igor Kolla tak môžu spoločne ubezpečiť svojich divákov a klientov, že po tom, čo boli vykonané právne kroky, budú klientom ANTIKU všetky programové služby Markízy aj naďalej poskytované bez prerušenia aj po 30. novembri 2023,“ znie z oficiálneho vyhlásenie firiem zaslanej médiám.  

Aktualizované 24. 11. 2023:

Spoločnosť DSI DATA oznámila, že došlo k uzavretiu dohody s Markízou. Zákazníci tohto operátora budú môcť prostredníctvom televíznej platformy Flexi TV aj po 30. novembri sledovať televízne stanice skupiny Markíza. Zástupcovia spoločností poskytli nasledovné oficiálne vyhlásenie:

Zástupcovia spoločností MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r. o. (Markíza) Peter Gažík a DSI DATA, a.s. (DSI DATA) Rastislav Dravecký môžu spoločne ubezpečiť svojich divákov a klientov, že po tom, čo boli vykonané právne kroky, budú klientom DSI DATA všetky programové služby Markízy aj naďalej poskytované bez prerušenia aj po 30. novembri 2023.

Pôvodný článok

V utorok sme vás informovali, že mnoho Slovákov úplne stratí televízne stanice skupiny Markíza. Televízia oznámila, že počas dňa doručila oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii programových služieb spoločnostiam ANTIK Telecom s.r.o. (ANTIK) a DSI DATA, a.s. (DSI DATA).

Znamená to, že k 30. novembru 2023 prídu o práva na vysielanie a ich klienti si už po tomto dátume Markízu nezapnú. Aký bol skutočný dôvod tohto nekompromisného kroku a čo na samotnú situáciu hovoria daní operátori?

Podľa generálneho riaditeľa skupiny Markíza Petra Gažíka bolo odstúpenie od zmlúv oprávnené: „Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku.“

Čo na to hovoria samotní operátori?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -