Nastal veľký zvrat v kauze a vyriešil sa posledný otáznik. Títo Slováci nakoniec neprídu o stanice Markízy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Po veľmi medializovanom oznámení Markízy ostali diváci a klienti ANTIK-u a DSI DATA zaskočení. Najväčšia slovenská TV skupina úplne odrovnala operátorov bez konkrétneho vysvetlenia pre verejnosť. So záujmom zistiť presné dôvody odstúpenia od zmlúv sme kontaktovali obe spoločnosti, ktoré nám poskytli nasledovné vyjadrenia.

markiza
Zdroj: TV Markíza

Operátori taktiež napovedajú, čo sa bude diať ďalej a či je možné, že sa situácia urovná a klienti predsa len neprídu o stanice televízie Markíza.

Bolo to nepríjemné prekvapenie

Antik Telecom svojich klientov ubezpečuje, že vykonáva všetky kroky k tomu, aby o svoje obľúbené programy neprišli. Zo samotného rozhodnutia je operátor prekvapený, keďže o daných nedostatkoch spolupráce s TV Markízou obe strany vedeli a s predchádzajúcim vedením televízie pracovali na opravách. Veria preto, že situácia sa vyjasní a diváci o stanice nakoniec neprídu. Zatiaľ však nič nie je jasné.

„Záujmom Antiku aj mojim osobným je pokračovať v dlhodobej dobrej spolupráci medzi najväčšou mediálnou spoločnosťou a našim operátorom. Vidím veľký priestor pri spoločnom prinášaní nových typov služieb s využitím inovačného potenciálu, ktorý máme k prospechu všetkých divákov,“ hovorí Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom, s.r.o.

televizia
Zdroj: TV Markíza, freeflagicons.com, Unsplash /
freestocks

Skutočný problém sa ukrýva v TV balíčkoch

Spoločnosť DSI DATA považuje odstúpenie od zmluvy za unáhlené a neodôvodnené. Počas mája 2023 operátor odpovedal na oficiálnu výzvu spoločnosti Markíza s dočasným opatrením na riešenie problému, no televízia naňho oficiálne nereagovala. To je v rozpore s tvrdením generálneho riaditeľa Markízy Petra Gažíka, ktorý povedal, že Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať.“

Porušovanie zmluvných podmienok podľa Markízy spočíva v tom, že k našej službe Základná flexiTV, ktorá obsahuje len bezplatné a verejnoprávne kanály, si môže zákazník doobjednať platené komerčné kanály v podobe voliteľných TV balíčkov bez nutnosti objednania kanálov Markízy. Okrem Základnej flexiTV vyše 92 % našich zákazníkov využíva vyššiu službu Rozšírená flexiTV a Komplexná flexiTV, ktoré zahŕňajú vo svojej cene aj kanály Markízy a ktoré spoločnosť Markíza nerozporuje,“ hovorí Mgr. Rastislav Dravecký,
predseda predstavenstva DSI DATA, a.s.

Operátor ďalej uvádza, že „napriek uvedenému rozporu si váži dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Markíza a v záujme zákazníkov sa bude snažiť spor čo najskôr urovnať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -