Operátori na Slovensku vymažú z ponuky 2 mimoriadne obľúbené TV stanice

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Slováci prídu o 2 TV stanice, čím ich nahradia?

Je rozhodnuté. Slováci definitívne prichádzajú o české TV stanice Prima COOL a Prima LOVE. Tento fakt prichádza po dlhodobom snažení Markízy a Jojky, aby operátori museli vyradiť z ponuky české TV stanice, ktoré vysielajú programy, na ktoré má táto dvojica televíznych skupín exkluzívne práva. Našťastie však český vysielateľ prichádza s náhradou.

Ako sme informovali v samostatnom článku, vyššie spomínaná dvojica najväčších vysielateľov na Slovensku požadovala, aby operátori prestali vysielať konkrétne filmy a seriály, na ktoré majú práva. Skupiny Joj a Markíza argumentovali tým, že vlastnia exkluzívne licenčné práva pre územie SR na konkrétne tituly. Následne, ak operátor zaradí do ponuky českú televíziu, ktorá daný program odvysielaJoj a Markíza tým prídu o exkluzivitu svojich práv.

joj markiza ceske tv stanice
Zdroj: Joj, Markíza

Komerčné spoločnosti mali výhrady len ku častiam programového vysielania niektorých českých TV staníc, požadovali však úplné pozastavenie celého vysielania.

Situáciu preveroval aj Protimonopolný úrad (PMÚ), ktorý poznamenal, že udelenie exkluzívnych práv ešte nemusí automaticky znamenať porušenie protimonopolných zákonov. Výhrady Joj a Markízy označil za oprávnené, samotné riešenie však úradu prišlo nešťastné. Navrhli teda, že kompromis by mohla priniesť modifikácia programového vysielania staníc, s ktorými má dvojica komerčných televízií problém ohľadom práv.

Oklieštený obsah a vlastné programy

Spoločnosť FTV Prima prostredníctvom tlačovej správy informovala, že sa rozhodla pokračovať touto cestou. Operátori teda síce vymažú pôvodné kanály Prima COOL a Prima LOVE, no vysielateľ ich nahradí úplne novými programami Prima COOL SK a Prima LOVE SK.

Vysielanie týchto staníc „bude smerované pre územie Slovenska,“ uvádza sa vo vyhlásení. K slovenským divákom sa tieto kanály dostanú ešte v priebehu roka 2024. Ako prvá dorazí Prima COOL SK, najneskôr do 30. júna.

prima
Zdroj: FTV Prima

Česká televízna skupina na nových kanáloch prinesie modifikovaný program, ktorý nebude zahŕňať také programy, ktoré sú v rozpore s právami slovenských komerčných televízií. V podstate tak FTV Prima vyriešila situáciu a všetkým ukázala, ako sa tento konflikt dá uzatvoriť v praxi.

Televízie ponúknu napríklad romanticko-komediálny seriál Lež na pláži z vlastnej produkcie. V najbližšom období sa ku divákom dostanú aj zábavné šou ako Inkognito alebo Máme rádi Česko s moderátorom Liborom Boučekom.

Spolu so štartom nového TV kanálu Prima COOL SK dôjde taktiež ku zmene názvu Prima PLUS na Prima SK. Slováci majú od roku 2022 dostupnú aj spravodajskú stanicu CNN Prima NEWS, ktorá dopĺňa obsah dokumentárnymi programami.

Celkovo bude FTV Prima vysielať na Slovensku 4 stanice:

  • Prima COOL SK
  • Prima LOVE SK
  • Prima SK (predtým Prima PLUS)
  • CNN Prima NEWS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -