Nechceli ho ako Spider-Mana, za úspech vďačí Heathovi Ledgerovi. Príbeh, ako hviezda Duny dobyla Hollywood

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Hviezda Duny bola odsúdená na úspech

Na ceste k herectvu ho vo veľkom inšpiroval Heath Ledger ako Joker, sám sa neskôr neúspešne uchádzal o rolu Spider-Mana, ktorú mu však vyfúkol Tom Holland. Timothée Chalamet aktuálne žiari v pravdepodobne najlepšom sci-fi poslednej dekády a nie je najmenších pochýb o tom, že z neho bude jedna z najjagavejších hereckých hviezd našej generácie.

Charizmatický rodák z New Yorku s francúzskym občianstvom mal pritom k herectvu blízko už od útleho veku. Narodil sa 27. decembra 1995 a vyrastal v rodine, kde umenie a kultúra neboli len koníčkami, ale životným štýlom. Jeho matka, Nicole Flenderová, bola úspešná maklérka a bývalá tanečnica na Brodwayi, ktorá tiež vyštudovala prestížnu univerzitu Yale a bola vášnivou umelkyňou.

Otec, Marc Chalamet, pre zmenu pracoval ako redaktor pre UNICEF a má francúzske korene, vďaka čomu Timothée už od malička ovládal dva jazyky – angličtinu a francúzštinu. Práve dvojjazyčný základ mu neskôr umožnil plynule prechádzať medzi dvoma kultúrami, ale tiež rozširoval jeho perspektívu na svet a umenie.

Neboli to však iba rodičia, ktorí malého Timothéeho už odmalička viedli k umeniu. Strýkom známeho herca je známy režisér, scenárista a producent Rodman Flender, jeho dedo bol rovnako scenárista. Hereckú cestu si neskôr vybrala aj Timothéeho sestra Pauline, život herca sa teda od útleho veku točil okolo umenia.

Kombinácia umenia, vzdelania a kultúry v rodine poskytla Timothéemu výnimočné prostredie, v ktorom vyrastal. Jeho rodina ho často brávala na divadelné predstavenia, výstavy a filmové festivaly, čo mu už od malička umožnilo vnímať umenie a vyvíjať si k nemu vzťah. Onedlho sa teda začala naplno prejavovať láska k herectvu, čo viedlo k prvým detským úlohám v reklamách. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -