Konečne dobré správy. Ready Player One stále žije, Spielbergov odkaz napriek tomu nepoteší

Nenechajte si ujsť

Vytúžené pokračovanie Ready Player One žije

Šesť rokov po premiére kladne prijatého Ready Player One fanúšikovia ikonického sci-fi stále čakajú na jeho pokračovanie. Hovorilo sa o ňom už niekoľkokrát, nový film sa však aj napriek želaniam i komerčnému úspechu výrazne vpred nepohol. Svetlo do možného pokračovania teraz vniesol režisér Steven Spielberg, ktorý prvý film vytvoril.

Ako informuje CBR, oscarový tvorca potvrdil, že pokračovanie s názvom Ready Player Two je stále nažive a Spielberg sa na ňom bude podieľať v role producenta. Znamená to, že na režisérsku stoličku si pravdepodobne sadne niekto iný. Aj napriek pozitívnej aktualizácii sa netreba tešiť predčasne. Podľa Spielberga je totiž Ready Player Two stále iba na začiatku svojej cesty a momentálne tvorcovia skúmajú, akým smerom sa pri filme vydať.

film ready player two
TMDB

O čo ide v pokračovaní?

Podobne ako prvý film, aj pokračovanie by malo byť založené na knižnej predlohe Ernesta Clinea. Tá bola vydaná ešte v roku 2020, medzi čitateľmi sa však nestretla s tak veľkým nadšením ako prvý diel. Je preto možné, že filmári sa tentokrát budú chcieť od knihy odkloniť výrazne viac. O čo v druhej knihe vlastne ide?

“Len niekoľko dní po tom, čo Wade Watts vyhrá súťaž od zakladateľa OASIS, učiní objav, ktorý mení úplne všetko. Skryté vnútri Hallidayových trezorov čakajúc na toho, kto to objaví, leží technologické vylepšenie, ktoré znovu zmení svet. Spraví totiž OASIS tisíckrát úžasnejším a návykovejším, ako sa Wadovi čo i len snívalo. S ním ale prichádza nová hádanka a úloha – posledný Easter egg od Hallidaya, ktorý naznačuje tajomnú cenu. Na súťažiacich však čaká aj neočakávaný, mocný a nebezpečný nový protivník, ktorý sa nezdráha zabiť milióny, aby dosiahol, čo chce. V stávke je opäť Wadov život aj budúcnosť OASIS, ale tento raz ide aj o rovnováhu života ľudí na Zemi.”

Pripomeňme, že prvý film Ready Player One vo svete zarobil slušných 607 miliónov dolárov a tešil sa aj skvelým hodnoteniam. Z filmu sa medzi časom aj vďaka hromade popkultúrnych odkazov stala nostalgická záležitosť a klasika, ku ktorej sa diváci radi vracajú. Aj napriek tomu, že sa filmom stojí spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá u nás prevádzkuje službu HBO Max, Ready Player One momentálne v ponuke službe nefiguruje a neponúka ho ani žiadna iná platforma.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -