Z najväčšieho hitu je suverénny prepadák. Seriál Joj zhorel ako fakľa, zničila ho konkurencia

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Seriálový hit JOJ-ky zničila konkurencia

Boj televízií o diváka na Slovensku pokračuje, no nedeľný večer mal pre televíziu JOJ mimoriadne trpkú príchuť. JOJ-ka do vysielania nasadila pokračovanie najsledovanejšieho titulu vo svojej histórii – seriál Iveta. Ten minulý rok medzi slovenskými divákmi zaznamenal nečakane silnú odozvu a tešil sa vynikajúcej sledovanosti.

Do histórie slovenskej televíznej tvorby sa Iveta zapíše ako výnimočný seriál, ktorý počas svojej mimoriadne úspešnej prvej série dosahoval rekordné výkony,“ uvádzala JOJ-ka po finále seriálu.

Poslednú epizódu si napríklad nenechalo ujsť až 769-tisíc divákov, vďaka čomu sa skupina JOJ rýchlo pustila aj do pokračovania. Druhú sériu seriálu Iveta teraz televízia nasadila do nedeľného prime-timu, kde sa Iveta postavila proti vlajkovej lodi konkurenčnej skupiny Markíza – tanečno-zábavnej šou Let’s Dance!.

Stret dvoch veľkých televíznych hitov sa však skončil potupnou porážkou niekdajšieho hitu JOJ-ky. Iveta totiž v porovnaní s deviatou sériou Let’s Dance! vyšla totálne skrátka a v sledovanosti dokonca neprekonala aj súťažnú šou RTVS Duel šampiónov.

Drastický prepad sledovanosti

Kým prvý diel seriálu Iveta si v nedeľu večer zaplo 298-tisíc divákov, Let’s Dance! k obrazovkám prilákal až 582-tisíc Slovákov. Pre tanečnú šou ide o jeden z jej najlepších výsledkov vôbec, ktorý Markíze zabezpečil vysoko nadpriemerný trhový podiel 35,2 %. Iveta pre JOJ-ku naopak zaznamenala iba 16,2 % podiel na trhu.

joj
Zdroj: TV JOJ

Z hľadiska ratingu aj trhového podielu tak hneď prvá epizóda nového ročníka Let’s Dance! prekonala všetky prenosy vlaňajšej ôsmej série. Zároveň sa tiež stala najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa.

Diváci v nedeľu večer jasne ukázali, že Let’s Dance! im stále chutí a JOJ-ka musí vymyslieť, ako divácky nezáujem o svoj seriál riešiť. Z hľadiska sledovanosti totiž ide o masívny prepad, ktorý televíznu skupinu musel zaskočiť. Riešením sa zdá byť úprava programových plánov a presunutie Ivety na iný vysielací deň. Ak tak JOJ-ka nespraví, z jej najväčšieho hitu sa rýchlo môže stať najväčší prepadák.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -