Prestížny futbal si nepozrú všetci Slováci. RTVS stratila práva, vysielať ho budú len tieto TV stanice

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Prestížny európsky futbal budú vysielať tieto tri TV stanice

Spoločnosť AMC Networks International v tlačovej správe informovala, že predĺžila vysielacie práva na Európsku ligu UEFA a Európsku konferenčnú ligu UEFA o ďalšie tri sezóny. Diváci na Slovensku a v Českej republike si všetky prestížne futbalové zápasy aj naďalej pozrú iba na TV staniciach Sport1 a Sport2.

Obe stanice budú vysielať zápasy obohatené o štúdiá so zaujímavými hosťami z radov najvýraznejších osobností českého a slovenského futbalu ako Pavel Kuka, Milan Fukal, Stanislav Levý či Ján Ďurica. Prestížne futbalové ligy sa budú na kanáloch Sport1 a Sport2 vysielať až do konca sezóny 2026/2027.

https://www.facebook.com/uefa/posts/pfbid0i19hwxmL7t4fABQbLhRaRguFCcAqFQczZm6bQnj6upmyzq9Gq7xFornVo2sAkksMl

Hostia „budú prinášať inovatívny obsah, reportáže priamo komentované strihy všetkých odohraných zápasov a v neposlednom rade odborný komentár špičkových futbalových komentátorov,“ informuje AMC Networks International.

Vďaka novému formátu súťaže uvidia diváci Sport1 a Sport2 v najbližších rokoch ešte viac zápasov. Môžu sa tešiť nielen na české a slovenské tímy, ale aj na hviezdy európskych veľkoklubov, ktoré rok čo rok nastupujú v Európskej a Európskej konferenčnej lige UEFA v boji o futbalovú slávu. V nadchádzajúcich sezónach uvidíme tímy ako Ajax, Liverpool, Manchester United, Neapol alebo AS Rím.

rtvs konci slovensko
Zdroj: RTVS, NRSR

RTVS vystrieda súkromná televízia

UEFA taktiež potvrdila významnú zmenu vysielacích práv v rámci Slovenska. Držiteľ vysielacích práv povoľuje aj iným vysielateľom sprostredkúvať svojim divákom vybrané futbalové zápasy. Niektoré súboje si tak fanúšikovia mohli doteraz pozrieť aj na RTVS. Verejnoprávnu stanicu však po novom vystrieda súkromná. Vybrané zápasy UEFA sa budú od najnovšej sezóny vysielať iba na JOJ Šport (vrátane Sport1 a Sport2).

RTVS tým prichádza o ďalší zaujímavý obsah. Verejnoprávna televízia to v aktuálnom období nemá ľahké, čelí aj priamym krokom vlády na pozastavenie fungovania. Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová nedávno požiadala vládu o vyjadrenie súhlasu k zámeru odstaviť súčasné vedenie RTVS, informuje SME.

Po parlamentných voľbách sme taktiež písali o schválenom Programovom vyhlásení vlády, v ktorom sa avizovalo rozdelenie RTVS na dve inštitúcie – Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -