10-ročné čakanie je na konci. Najväčší nepriatelia Spider-Mana sa spoja vo vlastnom filme

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Sinister Six od Sony je na obzore

Fanúšikovia čakajú už takmer dekádu, kedy sa konečne objaví šestica najväčších súperov Spider-Mana. Spoločnosť Sony plánuje a naznačuje Sinister Six už dlhší čas, Comic Book Movie však teraz uvádza, že by sme od toho mohli byť blízko. Vidieť by sme však mali iný tím, na aký sme zvyknutí.

História týchto záporákov siaha dlhé desaťročia dozadu. Spolu sa po prvý raz objavili v komikse The Amazing Spider-Man Annual #1 ešte v roku 1964. Viedol ho Doctor Octopus, ďalšími členmi boli The Vulture, Sandman, Electro, Mysterio a Kraven the Hunter. Počas dekád sa objavovali v rôznych podobách, často bol Mysterio vymenený za Rhina.

sinister six original
Zdroj: Marvel Database | Fandom

Spider-Man súčasťou tohto tímu?

Práve jeho sme mali vidieť vo filme, ktoré chystalo štúdio ešte po roku 2014 v následnosti na Amazing Spider-Man 2. Lenže tu sa mal členom skupiny stať aj samotný Peter Parker (vtedy ho hral Andrew Garfield) po tom, ako by ho trikom do svojich radov dostal Norman Osbourne. Preto vieme, že členom skupiny mal byť aj Green Goblin.

Herci a ľudia pracujúci na filme odhalili až po rokoch pravdu a vyjadrili sa, že sú radi, že nikdy nevznikol, pretože by išlo o katastrofu. Namiesto toho Sony zvolilo taktiku bližšej spolupráce s Marvelom a priniesli Toma Hollanda ako pavúčieho hrdinu do MCU.

amazing spider-man 2 sinister six
Zdroj: themoviedb.org

Budovanie nového univerza dáva väčšie šance

Aj okolo Spider-Mana v MCU kolovali chýry, že si zmeria sily s niekoľkými zápornými postavami. Tie sa začali ešte viac umocňovať, keď sme sledovali trailery a propagačné materiály k filmu Spider-Man: Bez domova. Nakoniec sa ukázalo, že išlo o predošlých súperov, ktorých ťahalo nedokončené kúzlo trhajúce multiverzum.

Okrem MCU však vzniká aj ďalší filmový vesmír založený na postavách z Marvelu. Zameriava sa práve na súperov Spider-Mana a kým z nich robí kladnejšie postavy, téma finálneho súboja stále visí vo vzduchu. Zatiaľ sme dostali Morbiusa, dva Venom filmy a tretí je na ceste budúci rok. Počas 2024 prídu aj Madame Web a Kraven the Hunter.

Dalo by sa povedať, že týmto má Sony celkom našliapnuté na Sinister Six. Navyše sme v Morbiusovi boli po titulkoch svedkami scény, kde sa do rovnakého univerza dostal aj Adrian Toomes, taktiež známy ako Vulture. Ten vyjadril záujem o spojenie s upírom a ďalšími podobnými outsidermi.

Aký tím by sme mali vidieť?

Zaujímavú informáciu prináša Daniel Richtman, človek, ktorý opakovane prinášal správy, ktoré sa neskôr potvrdili. Tento raz tvrdí, že údajne prichádza šestka, ktorú bude tvoriť Venom, Morbius, Vulture, Rhino, Kraven a pravdepodobne Ezekiel, ktorého uvidíme v Madame Web.

Rhina sme doteraz v Sony univerze nevideli, vôbec však nie je vylúčené, že by sa mohol ukázať v Kravenovi. Ide predsa o lovca so záujmom o tie najkurióznejšie tvory. Otázkou stále zostáva, s kým by si táto skupina zmerala sily. Mohol by to byť Tom Holland pri spájaní dvoch filmových svetov alebo by sme predsa mohli dostať po rokoch naspäť Andrewa Garfielda. Nie však v Sinister Six, ale proti nej…

Myslíte si, že by mohlo Sony naozaj pripravovať film Sinister Six? Smeruje predstavovanie nepriateľov Spider-Mana jednoznačne k nemu? Alebo išlo s Vulturom iba o chvíľkový výstrelok a budú fungovať samostatne? Podeľte sa s nami v komentároch o vaše názory. 

Zdroje: comicbookmovie.com; Daniel RPK

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -