Najlegendárnejšie sci-fi sa vracia so špeciálnym obsahom. Na Slovákov čaká prekvapenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Doctor Who oslavuje, darčekom sú bonusové epizódy

Brtiský sci-fi seriál Doctor Who si na obrazovkách prešiel už niekoľkými generáciami, dokonca má zápis aj v Guinessovej knihe rekordov za najdlhšie vysielaný televízny titul. Bodaj by aj nie, keď Doctor Who už oslavuje 60. výročie. Kým pred dekádou divákom BBC prinieslo jeden epický špeciál, teraz nám predstavuje hneď tri takéto diely. Prvý bol odvysielaný cez víkend, dva ďalšie nás ešte čakajú. O aký návrat teda ide?

Úplne prvý diel Doctor Who, ktorý nás zaviedol do obdobia praveku, prišiel na obrazovky už 23. novembra 1963. Pri príležitosti 60. výročia si britská televízia pre fanúšikov pripravila trojicu špeciálny dielov. Skvelou správou je, že sa diváci pre ne nemusia chodiť ďaleko – dostupné totiž budú aj na Disney+.

Naspäť je známa tvár. A nie jediná

Jedna z najznámejších čŕt Pána času z planéty Gallifrey je schopnosť regenerovať. Koniec koncov, aj vďaka tomu môže byť na obrazovkách tak dlho a vždy priniesť novú hereckú tvár. Tá posledná patrila Jodie Whitaker, tento raz to však regenerácia zobrala oblúkom. Kým uvidíme 15. Doctora v podaní Ncuti Gatwu (Sex Education, onedlho aj seriál Masters of the Air), vracia sa aj jedna z tých, ktoré sme už videli.

Seriál bol po dlhšej pauze v 90. rokoch znovu obnovený v roku 2005. Jednu sériu si strihol Christopher Eccleston, potom ho vystriedal (ako celkovo 10. Doctor) David Tennant. Práve on sa vracia do tejto ikonickej role. Nezostáva ale sám, naspäť priniesli aj obľúbenú spoločníčku Donnu Noble v podaní Catherine Tate.

Doctor Who David Tennant Catherine Tate
Zdroj: themoviedb.org

Nový príbeh milovanej spoločníčky

Jej príbeh bol pôvodne tragickým, kvôli svojej obete pre záchranu Zeme musela zabudnúť na všetky dobrodružstvá, ktoré s Doctorom prežila. Ak by si spomenula, znamenalo by to pre ňu smrť. Lenže teraz to časom a priestorom cestujúceho mimozemšťana ťahá všetkými smermi opäť k nej.

Loď TARDIS pristáva v súčasnom Londýne, kde spoznávame aj jej rodinu, do ktorej patrí aj dcéra Rose, stvárnila ju nová tvár v podobe Yasmin Finney. Doctor Who v špeciáli na 60. výročie zase prináša niekoľko narážok na predošlú éru, hromadu tých správnych hlášok a celkovo cítenie, aké sme mohli mať pred 16 rokmi, keď sme sledovali Tennantovu éru.

Doctor Who špeciály
Zdroj: BBC

Tento rok bude ešte na Doctora bohatý

Jednoducho, správy „feeling“ ako sme mali kedysi. Áno, epizóda sa nevyhla niektorým súčasným neduhom, stále je to však Doctor Who, v ktorom to dokáže prekvapivo fungovať. Dokáže vás baviť, prináša nečakané zvraty, výborné kostýmy a v prvom rade sme radi, že je späť Donna. A vlastne aj nová TARDIS.

Ešte lepšou správou je, že spoločníčku uvidíme aj v ďalšej hodinovej časti. Tá ponesie názov Wild Blue Yonder a uvidíme ju 2. decembra. Tá tretia s názvom The Giggle príde 9. decembra. Ak sú tvorcovia v niečom dobrí, tak sú to návraty – naspäť nám prinesú aj postavu Toymakera, ktorú diváci naposledy videli v roku 1966. Návratu postavy z éry prvého Doctora prepožičia tvár Neil Patrick Harris.

Čaká nás tak ešte nemálo záhad na rozslúsknutie, pri ktorých si BBC a navrátený režisér a scenárista Russell T. Davies nastavil skvelé tempo. Okrem troch dielov prinesie aj tradičný vianočný darček – unikátny sviatočný diel, ktorého sa dočkáme 25. decembra. Program na nasledujúce sobotné večery je teda pre fanúšikov sci-fi jasný. Allons-y!

Ako sa vám páči akým spôsobom oslavuje Doctor Who 60. výročie? Ste radi, že nám tento raz prinášajú až tri diely? Stihli ste si už pozrieť ten prvý? Dajte nám vedieť vaše dojmy v komentároch. 

Zdroj: radiotimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -