Legendárne príšery gréckej mytológie ožívajú. Epické fantasy dostalo ďalší sľubný trailer

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Ikonické fantasy čaká reštart

Rick Riordan je autorom úspešných kníh, ktoré sú inšpirované rôznymi svetovými náboženskými mytológiami. Všetko to ale začalo s jedným malým chlapcom, z ktorého sa doslova cez noc stal hrdina – aj keď o to nestál.

Mladý poloboh Percy Jackson dostáva svoj vlastný seriál, ktorého oficiálny trailer nás ešte viac nabáda na strhujúcu cestu tohto hrdinu.

Hlavnou postavou seriálu, ktorého celý názov znie Percy Jackson and the Olympians, bude neprekvapivo Percy Jackson (Walker Scobell). Syn Poseidóna ale nebude niesť ťarchu celého sveta na pleciach sám, pretože má po boku dvoch priateľov.

Ide o Annabeth Chaseovú (Leah Jeffries), ktorá je dcérou bohyne Atény, a satyra Grovera Underwooda (Aryan Simhadri).

Oficiálny trailer seriálu Percy Jackson and the Olympians

Prvá séria tohto seriálu adaptuje knihu Zlodej blesku. V nej niekto ukradol mocnému Diovi (Lance Reddick) božský blesk, zbraň, ktorá je jeho symbolom aj pýchou. Mocný boh z krádeže neobviní nikoho iného ako Percyho, syna svojho brata Poseidóna (Toby Stephens). Percy však o celom mytologickom svete vie len z hodín latinčiny a z príbehov od svojej mamy Sally (Virginia Kull), napriek tomu sa vydáva na epické a nebezpečné dobrodružstvo za vlastnou záchranou.

Percy sa tak dostane do sveta plného bohov a príšer, pričom všetci ho chcú vidieť mŕtveho. Bude sa musieť preto popasovať s príšerami ako fúria Alektó (Megan Mullally), Medúza (Jessica Parker Kennedy), Echidna (Suzanne Cryer), Kerberus či oheň chrliaca Mantichora. Nepomôžu mu ani bohovia, práve naopak, skôr budú príťažou. V boji muža proti mužovi sa bude musieť postaviť bohu vojny Áresovi (Adam Copeland).

Nový trailer nám ukázal konečne aj boha cestovania a zlodejov Herma (Lin-Manuel Miranda), s ktorým sa Percy Jackson stretne v hoteli a kasíne Lotos.

Cesta mladého hrdinu započne na streamovacej platforme Disney+ s prvými dvoma epizódami seriálu už 20. decembra. Zvyšných šesť epizód bude vychádzať na týždennej báze.

Ste fanúšikmi pôvodných kníh? Tešíte sa na novú hranú adaptáciu?

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -