Kultové sci-fi sa po 30 rokoch vracia, rovno v 4K. Trailer na nový film Jamesa Camerona berie dych

Nenechajte si ujsť

Kultové sci-fi sa vracia

James Cameron neprestáva prekvapovať a po Avatarovi či Titanicu opäť oživuje svoju starú filmovú klasiku. Tentokrát sa režisérsky vizionár zameral na sci-fi Priepasť ktorá sa do kín dostane v špeciálne upravenej podobe a rovno v 4K rozlíšení.

Priepasť bola v kinách predstavená ešte v roku 1989. Odvážna novinka síce nepatrila ku komerčným trhákom, postupne si však vybudovala status kultového sci-fi a našla si nemalú fanúšikovskú základňu. Práve tú teraz poteší správa, že 6. decembra Cameron v kinách uvedie špeciálnu verziu filmu. Okrem vylepšeného vizuálu ponúkne až 30 minút nových záberov a natiahne tak svoju dĺžku na takmer tri hodiny.

Na Slovensku v kine nebude

Zlou správou pre Slovákov je, že Priepasť, respektíve jej špeciálna edícia, bude uvedená iba v kinách v USA. Dobrou správou naopak je, že Cameron film vydá aj na Blu-ray a neskôr počas budúceho roka môže pribudnúť do ponuky niektorej zo streamovacích služieb. Keďže za pôvodným filmom stojí 20th Century Fox, pravdepodobný scenár ukazuje na Disney+.

Pri príležitosti filmu do kín Cameron vydal aj trailer, ktorý vyzerá úchvatne a sprístupňuje starú klasiku aj mladšiemu publiku.

Dej filmu zameriava na skupinu civilných pracovníkov na hlbokomorskej výskumnej plošine, ktorí sú najatí americkým námorníctvom na záchranu ponorky, ktorá sa za nevysvetliteľných okolností potopila. Pri hľadaní potopenej ponorky sa posádka stretáva s neznámym podmorským fenoménom a postupne odhaľuje existenciu tajomnej mimozemskej inteligencie.

Cameronova Priepasť bola v roku 1989 prelomová z hľadiska svojich vizuálnych efektov, vrátane použitia počítačom generovanej grafiky (CGI) pre vytvorenie vodného stvorenia, známeho ako „pseudopod“. Tento efekt bol jedným z prvých prípadov použitia CGI na vytvorenie realistického a komplexného obrazu, čo malo veľký vplyv na budúci vývoj vizuálnych efektov vo filme.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -