Nedávno ju vysmiali, teraz to skúša znova. Suicide Squad v novej hre likviduje Batmana a ďalších

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ukážky na hru Suicide Squad: Kill the Justice League

DC a vývojári z Rocksteady prinášajú dve nové ukážky na očakávaný titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Odhaľujú viac detailov z otvoreného sveta hry, jeho špecifický štýl, systémy hrateľnosti, ako aj komentáre tímu, ktorý sa na hre podieľal. A aby toho nebolo málo, lákajú vtipnou formou aj novými kostýmami.

Suicide Squad je inšpirovaný slávnou komiksovou predlohou. Tvorcovia úspešnej trilógie Arkham s Batmanom teraz ukazujú, ako dáva Amanda Waller dohromady tím antihrdinov. Sú známi ako Task Force X alebo inak – Suicide Squad. V novej hre ho budú tvoriť štyria členovia – Harley Quinn, Deadshot, King Shark a Captain Boomerang.

ukážky suicide squad kill the justice league
Zdroj: Rocksteady

Tím antihrdinov proti špičke Metropolisu

Tím outsiderov musí poraziť mimozemskú hrozbu, ktorá sa rúti na Metropolis, čoskoro však dostane oveľa väčšiu a nebezpečnejšiu misiu. Samovražedná jednotka musí eliminovať členov najlepších hrdinov planéty – Justice League. Tí totiž začali konať zlo, pretože ich ovláda Brainiac. Hráči si tak budú môcť trúfnuť na Batmana, Supermana, Flasha, Green Lanterna a teraz po prvý raz, aj keď len nakrátko, vidíme aj Wonder Woman.

Prvé krátke video hráčom vtipnou formou ukazuje klasické kostýmy pre postavy. Tým myslíme naozaj klasické, ktoré siahajú ku komiksovej histórii dokonca spred niekoľkých desiatok rokov. Waller sa neprestáva chytať za hlavu, koho si to vlastne najala.

Nové kostýmy odhalené

Druhé video má takmer 20 minút, takže nám ponúka poriadnu ukážku toho, čo nás čaká priamo v hre. Začína komentármi od vývojárov zo štúdia Rocksteady, ktoré sa na titule podieľa. Poznať ich môžeme už ako autorov Arkham trilógie, tento raz však hovoria, že ich otvorený svet Metropolisu bude ešte dvojnásobne väčší ako pri Gothame.

Ponúkajú skvelú šancu na kooperatívnu hru medzi viacerými hráčmi, ale aj plnohodnotný zážitok pri hre sólo. Novinka je akčným kúskom z pohľadu tretej osoby a ponúkne poriadnu dávku RPG prvkov. (Anti)hrdinovia budú totiž začínať ako bezbranné postavičky, časom sa však z nich budú stávať poriadne silné entity s celou radou unikátnych vlastností a schopností.

Fungovanie tímu aj ďalšia plejáda DC postáv

Ukážky na Suicide Squad: Kill the Justice League dokazujú, že aj humor, ktorý k týmto postavám neodmysliteľne patrí, je skvele zapracovaný a v skupine funguje. Či už je to v Sharkovom doslovnom chápaní sveta, poznámkach Harley alebo jedinečnom austrálskom zmysle pre humor od Boomeranga. Dostávame aj náhľad na časti z questov, ktoré nám dokazujú, že skupina dokáže spolupracovať.

Ďalej tiež dostávame aj známych záporákov DC sveta, či už cez odkazy na Riddlera (lepšia forma pre neho ani byť nemôže), pochybnú spoluprácu s Penguinom či súboje so vždy po moci bažiacom Lexom Luthorom.

Suicide Squad: Kill the Justice League
Zdroj: Steam

S prvotriednym obsadením

Na hru lákajú dokonca aj samotní dabingoví herci. Scott Porter, ktorý prepožičal hlas Flashovi hovorí, že bol sám prekvapený z toho, aké rozsiahle sú výzvy, ktoré v hre dostaneme. Tara Strong, ktorá dabuje Harley povedala, že musela dať do jej charakteru, čo najviac, aby nahradila to, že jej postava nemá oproti zvyšku žiadne špeciálne schopnosti. Joe Seanoa, ktorý je King Sharkom zasa priblížil, že je nesmierna zábava postaviť sa proti hviezdnym superhrdinom.

Jednoducho chcú, aby si mohol hru užiť každý z hráčov, bez ohľadu na to akým štýlom sa ju rozhodne viesť a porážať nepriateľov. Vypočuli tak ich prosby, respektíve vhodne reagovali na vlnu negatívnych reakcií, ktoré sa na titul zosypali. Tie prišli po traileri, ktorý bol zverejnený počas októbra predminulého roka. Vyjadrovali sa, že oproti skvele vyzerajúcim Arkham titulom novinka vyzerá žalostne a tak sa štúdio rozhodlo pre rázny krok – hru kompletne prerobiť.

suicide squad kill the justice league
Zdroj: Xbox

Negatívne reakcie otvorili štúdiu oči

Pôvodný termín vydania, ktorým bol rok 2022, po kritike ďalej neprichádzal do úvahy. Hru vývojári sľubovali na máj 2023, do cesty však prišla ďalšia prekážka. Iná hra z DC sveta, Gotham Knights prepadla tak veľmi, že sa nedovolili za krátky čas vydať ďalšiu hru s postavami z rovnakého komiksového univerza, vraj by si ich priaznivci až príliš spájali. To dalo spoločnosti ešte viac času, aby mohli vychytávať chyby, dolaďovať grafiku aj možnosti otvoreného sveta.

Nové videá ale rozhodne dokazujú, že to bolo veľmi dobrým krokom. Vydanie je už neďaleko a naozaj sa budeme mať začiatkom roka na čo v hernom svete tešiť. Suicide Squad: Kill the Justice League vychádza na PlayStation 5, X Box Series X/S aj na PC v rovnaký dátum – 2. februára 2024.

Čo hovoríte na nové ukážky z hry Suicide Squad: Kill the Justice League? Navnadili vás na túto tímovku z otvoreného DC sveta ešte viac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com; rocksteadyltd.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -