Toto hráčov určite nepoteší. Sony zverejnilo informácie ohľadom kompatibility ovládačov na PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony najnovšie zverejnilo na svojom blogu nové informácie. Týkajú sa hardvéru, ktorý budeme môcť použiť na ich pripravovanej konzole. Vyzerá to tak, že nie všetko je tak, ako predtým avizovali. Zrejme nepoužijeme len tak nejaký ovládač na PS5.

DualShock 4 ovládač na PS5 iba obmedzene

Tvrdili nám, že na PlayStation 5 sa bude dať hrať aj pomocou ovládača DualShock 4, teda toho, ktorý sme používali na PlayStation 4. To síce pravda je, k novej generácii pripojiť pôjde a bude sa dať použiť, avšak iba obmedzene. A to iba s hrami priamo z predošlej generácie, ktoré budú fungovať na spätnej kompatibilite.

PS5 dualsense
Zdroj: internetprotocol.com

Novinky, ktoré vyjdú priamo na PlayStation 5, si teda zahráme iba s ich novým DualSense ovládačom. Sony tvrdí, že by nám nechceli brať zážitok a chcú využiť všetky možnosti, ktoré ovládač pri hraní hier prinesie. DualSense by teda mal byť použitý na kompletný obsah, ktorý hry prinesú na samotnú platformu.

Podporu ale bude mať aj iné príslušenstvo

Dobrou správou ale je, že budeme môcť využiť iné príslušenstvo. Spätne budú fungovať volanty pre závodné hry, joysticky a riadiace páky leteckých simulátorov. Tieto pôjdu aj zo starších konzol na PlayStation 5 hrách, avšak fungovať budú iba tie od oficiálneho výrobcu Sony.

resident evil village vr režim
Zdroj: uploadvr.com

Pri ostatných to už je menej prísne. Využiť sa budú dať headsety, ktoré sa pripájajú cez USB aj cez jack. Dokonca budú využiteľné aj pohybové ovládače a okuliare na virtuálnu realitu PlayStation VR. Sony však odporúča, aby sa vždy u výrobcu overila kompatibilita.

Sklamalo vás, že ovládač z predošlej konzoly nevyužijete naplno na PS5? Myslíte si, že bola predošlá informácia zavádzajúca? Vás názor nám povedzte v komentároch.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -