Naozaj sa to deje a poznáme aj dátum! Dead Island 2 dostáva hneď aj dve ukážky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dead Island 2 dostáva nové ukážky aj dátum vydania

Toto sa nám zdá takmer neuveriteľné! Po rokoch, čo bol tento herný titul zaseknutý a nevedeli sme, či ho ešte niekedy uvidíme, dostáva dokonca aj dátum vydania. Bolo to oznámené počas otváracieho večera na udalosti Gamescom 2022, kde Dead Island 2 dostal hneď dve nové ukážky.

Hra bola oznámená ešte v roku 2014 na E3. Odtiaľ pochádza dobre známa ukážka s bežcom, ktorý nevníma svet okolo neho. Ten sa postupne zapĺňa čoraz hladnejšími zombie. Naozaj má až kultový status, pretože bola videná 24 miliónov-krát. Zvedaví fanúšikovia sa tam v komentároch pýtajú, či hra ešte niekedy príde (a prípadne robia vtipy, že na ňu čakajú už 30 rokov).

Brakovitý štýl, ale (aj preto) poriadna zábava

Teraz na veľkej hernej udalosti vystúpil na pódiu jeden z dizajnérov hry, Khan. Sľubuje nám irelevantný a „brakovitý“ štýl. Zároveň ale upozorňuje, aká zábava to bude, keď sa ponoríme do projektu „väčšieho ako život samotný“. Budeme môcť experimentovať s rôznymi štýlmi ničenia zombie podľa nášho uváženia a poriadne sa pri tom odviazať.

Je to pieskovisko pre všetkých, ktorí si chcú vyskúšať na nemŕtve príšery všetky druhy nových zbraní. Či už sú to tie strelné alebo tie ostré na blízky boj. To nám veľmi dobre dokazuje rýchlo zostrihaná ukážka plná akčných sekvencií, ktorá sa rozhodne neštíti od useknutých končatín, odtrhnutých hláv a hektolitrov krvi.

Prestavuje sa aj jedna z hrateľných postáv

Druhé z videí nám zase predstavuje jednu z hrateľných postáv. Svoje charaktery si síce budeme môcť upravovať v určitých vlastnostiach, budú však mať svoj predvolený vzhľad a špecifické črty. Jeden zo šiestich na výber je Jacob, ktorý už berie kosenie zombie tak ležérne, že pri tom ani nezahodí cigaretku alebo nevstane z gauča. Po minutí munície jednoducho berie katanu a pokračuje.

Dead Island 2 a jeho nové ukážky nám potvrdzujú už predtým oznámenú informáciu. Hra bude vzdávať poctu všetkým vysokoakčným hollywoodskym produkciám, ale zároveň sa na nič nehrá. Jednoducho napodobňuje poriadny béčkový film. Nie nadarmo sa odohráva ešte v slnečnom Los Angeles (a z veľkej miery na Venice Beach).

dead island 2
Zdroj: game-news24.com

(Naj)väčšia mapa a lepší systém odnímania končatín

Vývojári, ktorí vystúpili na akcii, nám zároveň sľúbili väčšiu mapu ako v akomkoľvek predošlom zombie titule. Sme zvedaví, či pri tom narážali aj na Dying Light, pre ktoré opustilo poľské štúdio Techland pokračovanie Dead Islandu.

Zároveň však ale hovoria, že kooperatívny mód bude naplno aj pre kampaň. Dodali ešte, že veľké sústredenie bolo na komplexný systém „odnímania“ končatín. Hru, ktorá konečne po 8 rokoch príde, si budeme môcť vychutnávať (a odviazať sa pri nej) od 3. februára 2023.

Ste radi, že Dead Island 2 bude reálne konečne vydaný alebo už neveríte v jeho kvality? Nedokázali vám ich aj nové ukážky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: kotaku.com, pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -