Nový trailer na hru Hogwarts Legacy ukazuje skúmanie katakomb a temnú mágiu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Hogwarts Legacy

Po dlhom čakaní dostávame konečne ďalší trailer na očakávanú hru Hogwarts Legacy. Priniesla nám ho herná udalosť Gamescom 2022, ktorá sa začala počas tejto noci. Práve Opening Night Live poskytol nové informácie o tituloch, na ktoré sa hráči tešia. A návrat do Rokfortu takýmto štýlom vyzerá ešte lepšie ako predtým.

Spoločnosť Avalanche Software nám predstavuje študenta menom Sebastian Sallow. Rád by sa dozvedel viac o Salazarovi Slizolinovi, zakladateľovi jeho fakulty. So svojou spolužiačkou tak skúmajú katakomby tejto fakulty, pričom narazia na temnú mágiu. Moment, v ktorom sa musia rozhodnúť, na koho bude zoslané crucio, teda mučiace kúzlo, už teraz navodzuje zimomriavky.

Temná mágie a jej nástrahy

Temná mágia sa nesie viacerými aspektmi, pričom ukazujú výhody a nevýhody jej používania. Ďalej vidíme dvojicu postáv bojovať proti obživnutým kostlivcom a samozrejme, ako sa na túto školu patrí, objaví sa dospelák, ktorý chce zatrhnúť ich túlanie.

Video nám na konci ukazuje výhody predobjednania si hry. Dostaneme takzvaný balík „Dark Arts“, ktorý nám umožní jazdiť nielen na hippogrifovi, ale aj na testralovi. Samozrejmosťou budú aj nejaké kozmetické úpravy a nová aréna. Najväčšou výhodou však určite bude možnosť si hru zahrať o 72 hodín skôr ako zvyšok hráčov.

hogwarts legacy
Zdroj: levelup.com

Skúmanie Rokfortu aj boj proti hnusným monštrám

Hra s otvoreným svetom z prostredia Harryho Pottera je očakávaným titulom. Naplánovaná bola už na rok 2020, ale kvôli pandémii a zdržaniam štúdia sa odložila. Sľubovaný bol rok 2022, následne Warner Bros. oznámilo, že ešte potrebuje úpravy, aby mohlo hráčom priniesť plnohodnotný zážitok. Nový dátum tak bol stanovený na 10. februára 2023 (a pre deluxe digitálnu edíciu teda ešte o 3 dni skôr).

Titul nás však zavedie ešte pred udalosti, ktoré sme videli vo filmoch. To však neznamená, že si nebudeme môcť vychutnávať veci, ktoré z nich tak dobre poznáme. Budeme navštevovať triedy, preskúmavať hrad a jeho okolie, miešať čarovné nápoje a bojovať proti hrozivým príšerám (vrátene hnusného goblina menom Ranrok).

Navnadil vás nový trailer na Hogwarts Legacy ešte viac na túto hru? Siahnete po titule, kde budeme žiakom napríklad Slizolinu na Rokforte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -