Hogwarts Legacy je nová hra zo sveta Harryho Pottera, ktorá nás zavedie do minulosti

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Prichádza hra Hogwarts Legacy

Pred pár mesiacmi sme vám priniesli nepotvrdené informácie o novej RPG zo sveta mágie a kúziel, ktoré sa včera ukázali ako pravdivé. PlayStation nám totiž na svojej konferencii predstavilo úžasne vyzerajúci čarodejnícky titul s názvom Hogwarts Legacy. Táto hra má byť navyše dôvodom, kvôli ktorému sa spoločnosť AT&T nakoniec rozhodla nepredať, inak nie príliš úspešnú, hernú divíziu Warner Bros.

Na vývoji sa podieľajú skúsení matadori zo štúdia Avalanche Software, ktorí nám už priniesli napríklad Disney Infinity. Hra tak nebude viazaná žiadnou exkluzívnosťou a zahráme si ju ako na next-gen a old-gen konzolách od Sony a Microsoftu, tak aj na PC. Pôjde o RPG titul s otvoreným svetom, zasadený ďaleko do minulosti, konkrétne do roku 1800. Hráči sa tak budú môcť konečne vrátiť na Rokfort a zažiť atmosféru 19. storočia.

Príbeh a atmosféra

Podľa oficiálnej stránky nás hra zavedie na známe, no aj nové lokácie, v ktorých budeme objavovať rôzne fantastické zvery, prispôsobovať si postavu, vyrábať lektvary a zdokonaľovať svoje kúzlenie. To všetko nám pomôže stať sa čarodejníkom, akým chceme byť.

Vaša postava bude navyše skrývať jedno nebezpečné tajomstvo. Po príchode na Rokfort totiž zistíte, že ovládate akúsi starodávnu mágiu. Bude len na vás, či sa ju rozhodnete využívať na konanie dobra, alebo sa vydáte temnejšou cestou. Môžete sa skamarátiť s novými ľuďmi, zúčastniť sa súbojov a robiť misie, v ktorých budú hrať dôležitú rolu vaše rozhodnutia. To je zatiaľ v podstate všetko, čo o príbehu vieme.

Hra Hogwarts Legacy
Zdroj: gamermatters.com

Howgarts Legacy nám svojou atmosférou zatiaľ veľmi pripomína známe filmy o Harrym Potterovi, čo je len dobre. Štúdiu sa však určite bude snažiť toto prostredie aspoň mierne prispôsobiť, aby do neho pridalo vlastný rukopis. V traileri napríklad vidíme rôzne nové bytosti či zlého čarodejníka s maskou.

Dátum vydania

Dátum vydanie Hogwarts Legacy ešte bohužiaľ nie je známy, no malo by prísť niekedy v roku 2021. Na hre sa podľa leakov pracuje už dosť dlho na to, aby bola vo finálnej fáze svojho vývoja. Na oficiálne informácie si však ešte budeme musieť počkať. Hra vyjde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One a PC.

Zaujala vás hra Hogwarts Legacy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: theverge.com, looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -