RPG hra Harry Potter príde na nové konzoly v roku 2021. Čoho sa autori najviac obávajú?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

RPG zo sveta Harryho Pottera

Štúdio Avalanche Software, ktoré doteraz pracovalo na rôznych hrách podľa filmov, ako napríklad Cars, Toy Story či Disney Infinity, stále vyvíja RPG zo sveta čarodejníka s jazvou na čele. Hra Harry Potter by mala ponúknuť úžasný zážitok zo sveta mágie a prísť niekedy v roku 2021 na PlayStation 5 a Xbox Series X. Autorom však robí vrásky na čele samotná J. K. Rowlingová.

Každý film o mladom čarodejníkovi sprevádzala počítačová hra. Niektoré boli horšie, a niektoré celkom podarené. Hráči už ale legendárny Rokfort nenavštívili niekoľko rokov a určite im to chýba. Našťastie je tu Avalanche Software, ktoré by nám malo priniesť doteraz najlepší herný zážitok z tohto sveta.

Harry Potter rpg
Zdroj: egmnow.com

O Harry Potter titule s RPG prvkami sa síce hovorí už dlhšie, no nič ešte nebolo oficiálne oznámené. Údajne k tomu malo prísť na tohtoročnej E3, no to bolo kvôli koronavírusu zrušené. Zahraničnému portálu Bloomberg sa však podarilo získať zaujímavé informácie. Malo by sa jednať o RPG titul s otvoreným svetom, ktorý nás vezme na legendárnu školu a jej okolie. Oficiálne oznámenie očakávame ešte tento rok.

Hra by mala vyjsť už v roku 2021, no len na nové konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X. Ide o dobrú správu, keďže tým pádom nebude brzdená nedostatočným výkonom súčasnej generácie a vývojári budú môcť lepšie zrealizovať svoje nápady. Zatiaľ nevieme ani to, či si v nej zahrá nejaký herec z mimoriadne populárnych filmov. Určite by ale nebol nikto proti.

Zdroj: ca.news.yahoo.com

Výroky J. K. Rowlingovej môžu predstavovať problém

Autorka príbehov o čarodejníkoch síce nemá na vývoj nejaký veľký vplyv, no aj tak majú autori isté obavy. Rowlingová sa totiž v poslednej dobe preslávila najmä svojimi homofóbnymi komentármi na Twitteri, kde sa nevhodne vyjadrovala na adresu transgender komunity. Ide samozrejme o jej názor, ktorý jej nikto neberie. Mohlo by to však mať zlý dopad na predaje alebo prijatie titulu.

Tešíte sa na návrat do sveta Harryho Pottera? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -