Fanúšik prišiel aj po 20 rokoch na spôsob, ako hrať pirátske hry na PlayStation 2

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Pirátske hry na PS2

PlayStation 2 je konzola, ktorá už môže mať svoj vek, ale stále je na nej ťažké spustiť napálené disky bez toho, aby ste museli zasahovať do hardwaru. Väčšinou sa to dalo tak, že sa vložil k základnej doske modifikovaný čip, hrozilo pri tom ale poškodenie optických snímačov. Ľudí neprestane ani po dvoch dekádach zaujímať, ako ochranu konzoly prelomiť a teraz jeden technologicky zdatný fanúšik prišiel na nový spôsob, ako spustiť pirátske hry na PS2.

Aké spôsoby sa skúšali v minulosti?

Áno, spôsobov je viacero. Jeden z nich sme už spomenuli. Ďalšou „populárnou“ metódou bolo kúpenie pamäťovej karty, ktorá obsahovala software Mcboot. Menej obľúbeným prvkom bolo takzvané Swap Magic. Vtedy ste vložili originálny disk, počkali, kým sa začal točiť a bootovať, a následne ste nasilu otvorili mechaniku a vymenili ho za kópiu. Z tohto iste konzola nemala radosť.

Teraz však jeden nadšenec, ktorý je čisto zhodou okolností bezpečnostný softwarový inžinier, prišiel s novým spôsobom. Hovorí si CTurt a vymyslel riešenie, ktoré nepotrebuje zásah do hardwaru konzoly. Využíva k tomu DVD mechaniku, ktorá je zabudovaná v PS2.

Nový spôsob prepisu súborov cez DVD mechaniku

Cez mechaniku sa vie dostať k prístupovému kódu a spustiť na nej nový, neoficiálny kód. Udeje sa to tak, že kľúčové súbory „rozbijú“ funkcie, ktoré vždy obsahujú DVD filmy. Následne sa načíta druhotný úsek, ktorý nie je zabezpečený tak, ako ten prvý.

Metóda je v konečnom dôsledku veľmi podobá, ako spomínaný Free McBoot. Pri ňom je totiž pirátska verzia hry uložená na disk spolu so vstupnými súbormi (ESR bránou). Nemusí tak byť uložený na zvlášť pamäťovom médiu, ale sa uloží priamo do konzoly. Toto CTurt vysvetľuje na nižšie priloženom videu.

Fungovať by mala na viacerých modeloch

Technika je pomerne nová, ale funguje zjavne dobre. Inžinier ju skúšal iba na jednom konkrétnom modeli PS2, ale hovorí o tom, že by to nemalo robiť problém ani pri iných verziách. Žartuje, že na PlayStation 5 to ale nepôjde, nakoľko jedna z jej verzii nebude obsahovať diskovú jednotku.

Metóda dokonca umožňuje na jeden disk uložiť aj viacero hier. Potom sa už len stačí dostať bootovaním k menu, kde si vyberiete, ktorú z nich chcete načítať. Rozhodne nepodporujeme hranie takýchto kópií, ale ak by ste chceli zo zvedavosti vyskúšať, ako takýmto spôsobom spustiť pirátske hry na PS2, stačí ju vytiahnuť z povaly a oprášiť. Bez jej prípadného poškodenia.

Príde vám zaujímavé, že aj po 20 rokoch stále niekto skúša spôsoby, ako spustiť pirátske hry na PS2? Vyskúšali by ste tento spôsob aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -