AKTUÁLNE: Odhalenie PlayStation 5 konečne prebehlo. Očakávaná konzola príde hneď v dvoch verziách

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Fanúšikovia sa konečne dočkali

Dlho očakávaný event, na ktorom malo japonské Sony konečne predstaviť tituly pre budúcu hernú generáciu, po kratšom preložení prebehol. Okrem sľubovaných herných noviniek sa však uskutočnilo i plnohodnotné PlayStation 5 odhalenie.

Áno, čítate správne. Po prvýkrát sme mohli vidieť oficiálnu verziu konzol PlayStation 5, čiže finálny dizajn nadchádzajúcej platformy, s ktorou na trh príde japonské Sony. Výsledné moderné spracovanie mnohých nepochybne prekvapilo.

Hneď na začiatok článku môžeme prezradiť, že na ďalšie špecifikácie, prípadne prezradenie ceny nedošlo. Stále tak nad budúcou konzolou PlayStation visí menší otáznik, pričom vzhľadom na funkcie, predstavené tituly a výkon, možno práve cenovka niektorých hráčov od kúpi odradí. Nemali by sme ale predbiehať a preto sa pozrime, čo všetko nový PlayStation ponúkne a hlavne ako vyzerá.

PlayStation 5 odhalenie prezradilo mnohé…

Ako môžete vidieť v priloženom videu, dizajn je značne moderný a pomerne atypický, minimálne z pohľadu starších konzolových bračekov. Sony tentokrát zvolilo primárne biele farebné prevedenie namiesto klasického čierneho (iba úplná prvotina štúdia začínala so sivým nádychom).

Ovládač DualSense samozrejme výborne ladí s konzolou a treba uznať, že video predstavuje PlayStation 5 v tom najlepšom možnom svetle. Skalným fanúšikom síce môže futuristickejšie spracovanie prekážať, ale v takom prípade ide skôr o nostalgiu, než o problém nového spracovania.

Zdá sa pritom, že tentokrát už k ovládačom nebudete potrebovať žiadne prekážajúce káble. Nová platforma by sa mala predávať s nabíjacou stanicou, ktorá sa postará o výkon a funkčnosť DualSense. Nechýbajú ani štýlové slúchadlá, kamera na snímanie (pravdepodobne pre hry, ktoré potrebujú zachytiť váš pohyb) a unikátny diaľkový ovládač.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Dve samostatné konzoly?

Po vzore staručkej PlayStation 2, ktorú svojho času ľudia využívali aj ako DVD prehrávač, sa takéto „diaľkové“ vracia i do piatej iterácie komerčne najúspešnejších konzol všetkých čias. Autori očividne predpokladajú, že ďalšie generácie používateľov budú využívať ich platformu ako televízne, prípadne DVD zariadenie na pozeranie filmov.

Poslednou zaujímavou novinkou je fakt, že sa máme dočkať dvoch PlayStation 5 edícií. Jedna bude mať k dispozícii klasický priestor na masívne Blu-ray disky, druhá vás obmedzí na výhradne digitálne hranie (akýkoľvek cenový rozdiel medzi nimi je aktuálne otázny).

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Aby sme nezabudli, celá konzola je určená hlavne na státie a preto si ju tentokrát asi nepoložíte niekde pod televízor, čo môže predstavovať priestorový problém. To je každopádne všetko, čo sme sa momentálne o konzolách PlayStation 5 dozvedeli. Tak snáď sa z prezradenia finálnej cenovky naše peňaženky a bankové karty neocitnú v zovretí nepríjemných kŕčov.

Čo si myslíte o novom dizajne a pridaných súčastiach? Určite nám dajte vedieť v komentároch.   

Zdroj: YouTube.com 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. ako dizajnovo je to fakt dobré spravené xbox sa môže schovať niekde do koša :D Ale ne no. Síce bude to veľké hovado ale tie 2 verzie su masaker no môj názor je taký že bez mechaniky bude lacnejšia konzola a s mechanikou bude drahšia. Ale možno sa mýlím uvidíme akú cenu daju. Ale dobré to spravili a hlavne včera nikto nečakal že ju ukážu :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -