Revolučná technológia narazila. Výrobca jej má plné sklady, pristupuje k tvrdému opatreniu

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Virtuálna realita hráčov nezaujíma

Mala to byť revolúcia v hraní vo virtuálnej realite, nakoniec však spoločnosť Sony pozastavuje jeho výrobu. PlayStation VR2, nový virtuálny headset, ktorý japonský výrobca predstavil vo februári minulého roka, narazil na nezáujem hráčov. Už 12 mesiacov po uvedení na trh preto Sony zmrazuje jeho výrobu.

Ako informuje Bloomberg, v Sony pozastavili výrobu svojho herného hardvéru kvôli slabým predajom. Presné čísla predajov PSVR2 spoločnosť tají, naposledy sa s nimi podelila krátko po uvedení virtuálnej reality na trh. Za prvých šesť týždňov malo herné zariadenie kúpiť približne 600-tisíc hráčov, neskôr však podľa analytikov nasledoval prepad.

V jeho dôsledku japonská spoločnosť ešte na začiatku roka výrazne upravila očakávania predajov PlayStation VR 2. Predaje sa odvtedy pravdepodobne veľmi nepohli, keďže teraz nasleduje úplné pozastavenie výroby. Dôvodom sú chybné projekcie predajov. V Sony o svoj headset očakávali výrazne vyšší záujem, čomu prispôsobili aj výrobu. Podľa zdrojov Bloomberg takto spoločnosť vyrobila vysoko nad 2 milióny kusov, z ktorých väčšina je teraz bezcieľne uložená v skladoch.

PlayStation VR 2 ovládače
Sony

Dve hlavné príčiny

Dôvodom nízkeho záujmu nie sú kvality samotného hardvéru, ako skôr vysoké vstupné náklady. Samotný headset stojí okolo 500 eur, na jeho využitie však treba vlastniť aj konzolu PS5. Rozprávame sa teda o bezmála tisíc-eurovej investícii, ktorá sa pre hráčov javí ako privysoká.

Druhým problémom je slabšia herná ponuka, ktorou PSVR2 momentálne disponuje. Nové herné zariadenie prišlo s atraktívnou nádielkou hier na čele s Gran Turismo 7Horizon Call of the MountainResident Evil Village či No Man’s Sky, odvtedy sa však o headsete príliš nehovorí. Sony chce preto predaje svojho hardvéru nakopnúť a ohlásilo podporu zariadenia pre PC.

Tento rok aj na PC

Pre používateľov by ju spoločnosť rada predstavila ešte v priebehu tohto roka. Znamená to, že headset virtuálnej reality čoskoro rozbehne aj hry ako Half-Life: Alyx alebo Boneworks, ktoré patria k vrcholným zážitkom vo virtuálnej realite.

Spoločne s podporou pre PC Sony zároveň oznámilo práce na ďalších VR tituloch ako Zombie Army VR, Wanderer: The Fragments of Fate a Little Cities: Bigger. Herná spoločnosť tak ukazuje, že svojmu novému hardvéru naďalej verí, a to aj napriek neuspokojivým predajom.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -