Na podobný krok sme čakali roky. Virtuálna realita PlayStation odomkne úplne nové možnosti

Nenechajte si ujsť

PlayStation VR 2 dostane podporu PC

Majitelia virtuálnej reality od Sony si čoskoro budú môcť poriadne rozšíriť repertoár hier. Herný výrobca totiž do svojho headsetu PlayStation VR 2 pripravuje aj podporu PC, informuje Verge. Integrácia PC znamená zásadnú zmenu smerovania v politike spoločnosti Sony, ktorá chce svoje hry na PlayStation čoraz viac uvádzať aj na PC.

Sony vo vyhlásení uvádza, že momentálne testuje podporu PS VR 2 aj na PC. Pre používateľov by ju spoločnosť rada predstavila ešte v priebehu tohto roka. Znamená to, že headset virtuálnej reality čoskoro rozbehne aj hry ako Half-Life: Alyx alebo Boneworks, ktoré patria k vrcholným zážitkom vo virtuálnej realite.

Spoločne s podporou pre PC Sony zároveň oznámilo práce na ďalších VR tituloch ako Zombie Army VR, Wanderer: The Fragments of Fate a Little Cities: Bigger. Herná spoločnosť tak ukazuje, že svojmu novému hardvéru naďalej verí, a to aj napriek neuspokojivým predajom.

PlayStation VR 2 bolo predstavené vo februári minulého roka. Nové herné zariadenie prišlo s bohatou ponukou hier na čele s Gran Turismo 7, Horizon Call of the Mountain, Resident Evil Village či No Man’s Sky, odvtedy sa však o headsete príliš nehovorí. Sony chce preto predaje svojho hardvéru nakopnúť aj prostredníctvom PC podpory. Podobný krok hráči žiadali už aj pri prvej generácii PS VR, tu sa však dočkali iba neoficiálnej podpory a museli obmedzenie obchádzať.

Sony zatiaľ nespresnilo, na akom princípe bude podpora PC fungovať. Faktom zostáva, že hranie virtuálnej reality je naďalej drahou záležitosťou. Samotný VR headset stojí približne 550 eur, treba k nemu vlastniť aj konzolu PS5. Dohromady sa teda používateľ dostáva na tisíc-eurovú hranicu, čo je vzhľadom na podporu hier stále vysoko.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -