iPhone aj Samsung bez šance. Toto je teraz oficiálne najlepší fotomobil sveta

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Telefón s najkvalitnejším fotoaparátom sveta

Nadšenci fotografovania veľmi dobre vedia, že najlepší fotoaparát je taký, ktorý máte pri sebe. Vo väčšine prípadov je to práve váš smartfón. Mnohí z nás neopustia dom bez toho, aby mali pri sebe svoj mobilný telefón a dnešná doba sociálnych sietí a neustálej potreby zaznamenávať, čo robíme, robí z kamery v smartfóne jeden z najdôležitejších komponentov. Aj preto sa mnohí výrobcovia pýšia ich kvalitou – ani Samsung a Apple sa však nedoťahujú na nového kráľa mobilnej fotografie.

Portál DXOMARK zhromažďuje údaje a testuje fotoaparáty (nielen) smartfónov. Na základe týchto informácií potom zverejnia jednotné skóre, ktoré označuje všeobecnú kvalitu a používateľský zážitok z fotenia daným telefónom.

dxomark
Zdroj: snímka obrazovky / DXOMARK

Skóre odráža výkon zariadenia a kvalitu používateľského zážitku,“ vysvetľuje spoločnosť na svojej stránke. Každé jedno hodnotenie je „podložené vyčerpávajúcimi protokolmi, ktoré zhromažďujú stovky meraní vykonaných v najmodernejších laboratóriách spoločnosti,“ dopĺňa DXOMARK.

Nový kráľ fotomobilov

Spoločnosť následne skóre zverejní na svojom online portáli a zostaví tabuľku, v ktorej si môžete zoradiť tie najlepšie fotografické mobily na svete. Doterajším kráľom so skóre 157 bol Huawei Mate 60 Pro+. Z Číny však teraz dorazil nový telefón HONOR Magic6 Pro, ktorý dosiahol skóre až 158 bodov. Bol tak oficiálne vyhlásený za najlepší „fototelefón“ na svete spoločnosťou DXOMARK.

Ocenenie podčiarkuje odhodlanie spoločnosti HONOR posúvať hranice možností smartfónov a demonštruje jej snahu o dokonalosť v oblasti technológie fotoaparátov,“ vyjadril sa čínsky výrobca na margo prvenstva v tabuľke DXOMARK.

honor magic6 pro
Zdroj: HONOR

Konkurencia je dravá, Apple ani Samsung nestíhajú

Prvenstvo si HONOR Magic6 Pro drží aj v kategóriách selfie kamery (151 skóre), displeja (157 skóre) a batérie (157 skóre). Jediná kategória, v ktorej telefón nedominuje, je kvalita prehrávania zvuku (155 skóre) – v tomto prípade ho tromfli dva masívne herné telefóny Black Shark 5 (161 skóre) a Asus ROG Phone 6 (155 skóre).

Ak vás zaujíma, ako sú na tom iné známe značky, čo sa týka komplexného testu fotoaparátu DXOMARK, najvyššie umiestnené Apple zariadenie je iPhone 15 Pro Max so skóre 154. Aktuálne sa nachádza na 5. mieste tabuľky. Google Pixel 8 Pro je na 7. mieste (153 skóre) a prémiový Samsung Galaxy S24 Ultra sa nachádza až na 20. mieste (144 skóre).

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -