J.K. Rowlingová má na krku ďalší škandál. Týka sa transgender osoby odsúdenej za vraždu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Rowlingová má ďalší škandál

Autorka série kníh o Harry Potterovi, ktorý sa dočká aj nového seriálového spracovania, je zase terčom kritiky na internete. Najnovšie si zobrala na paškál spravodajskú stanicu Sky News, ako informoval portál Variety. Spisovateľka J.K. Rowlingová si tak vyrobila ďalší škandál pre jej vyjadrenia na sociálnej sieti X.

Nesprávne označená transgender osoba

Vo veku 9 rokov prišiel do Veľkej Británie zo svojimi rodičmi z Číny. Vo veku 12 rokov začal pociťovať, že je transgender, vtedy začal vystupovať pod menom Alica Wang. Zásadným problémom však bolo, že sa dlhodobo ukazovalo, že má zvýšený záujem o násilie a všeobecne smrť.

Vrcholom bolo, keď Scarlet pred 4 mesiacmi naživo vysielala video, v ktorom utrápila mačku k smrti. Následne začalo vyšetrovanie, ktorého záverom bolo, že jej dokázali vraždu, ktorá sa stala v roku 2021. V meste Oxford zavraždila muža menom Jorge Martin Carreno a jeho tela sa zbavila odhodením do rieky Cherwell. Teraz si po odklepnutí trestu odsedí doživotie.

#Nienašezločiny

Britská televízna stanica pri vysielaní označila túto osobu ako ženu, s čím má Rowlingová problém. Na svojej sociálnej sieti na adresu služby pridala komentár:

„Mám dosť týchto s*ačiek. Toto nie je žena. Toto #niesúnašezločiny.“

Autorka je notoricky známa tým, že v minulosti ukázala silne vyhranený názor voči transgender osobám, hlavne tým, ktorí spáchali zločiny. Podobné komentáre pridáva už od roku 2020, azda doteraz najkomentovanejším bol ten, ktorý hlásal „Vojna je mier. Sloboda je otroctvo. Nevedomosť je sila. Osoba s penisom, ktorá ťa znásilní, je žena.“

Poukazuje aj na chybovosť štatistík o kriminalite

Teraz sa však zapojilo do diskusie mnoho zo 14 miliónov sledovateľov Rowlingovej. Aj keď si podľa väčšiny z nich spisovateľka vyrobila ďalší škandál, našlo sa aj mnoho takých, ktorí s ňou súhlasia. To hlavne preto, že v komentároch ďalej rozoberala, ako podobný prípad ovplyvňuje celú situáciu.

Blake si má napríklad odsedieť trest v mužskej väznici aj keď je identifikovaný ako žena a aktivisti už volajú po zmene – chcú, aby Blake putovala do ženskej väznice. Tým pádom to nezapadá ani do jednej zo štatistík. Hovorila napríklad o tom, že môže prísť k napádaniu zo strany iných spoluväzňov.

Nakoniec sa rozhodla, že diskusiu posunie ďalším smerom a pridala nový, samostatný príspevok, v ktorom zhŕňa, ako takýto systém podľa nej jednoducho nefunguje. Uviedla:

„1. Štatistiky o kriminalite sa stanú bezpredmetnými, keď násilné a sexuálne útoky urobené mužmi budú definované ako ženské zločiny.
2. Aktivisti už teraz volajú po tom, aby bol tento sadistický vrah držaný v ženskom väzení.
3. Ideológiami hnané dezinformácie nie sú novinárskom prácou“

Zdá sa, že tu s ňou súhlasilo ešte viac sledovateľov. Príspevok si síce vyslúžil „iba“ málo cez tisícku komentárov, prezdieľaný však bol viac ako 8 000-krát.

A čo vy? Myslíte si, že Rowlingová vyrobila ďalší jasný škandál alebo s jej vyjadreniami súhlasíte? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -