Hotel Transylvánia: Transformánia neuvidíme v kinách. Sony ho predalo tejto streamovacej službe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hotel Transylvánia: Transformánia neuvidíme v kinách

Pri tomto animáku ste to možno čakali. Už nejaký čas sa totiž hovorilo o tom, že Hotel Transylvánia: Transformánia nebude v kinách. Špekulovalo sa totiž o tom, že ho Sony v rámci obchodu presunie na streamovaciu službu Netflix. Podobný obchod prebehol, avšak s inou spoločnosťou.

Netflix by bol pritom logickým krokom. Už predtým tu štúdio Sony vypustilo dva zo svojich animovaných filmov. Jedným je Mitchells vs. the Machines, zábavná rodinná komédia a nedávny muzikálový animovaný film Vivo (nečudo, je od Lin-Manuela Mirandu). Dalo by sa povedať, že tu majú silné zázemie, avšak tento raz sa rozhodli pre iný obchod.

Hotel Transylvánia: Tranforsmánia trailer
Zdroj: hdwallpapers.in

Za pekný peniaz ho kúpilo iné štúdio

Rolu v tom iste mohla hrať aj čiastka 100 miliónov amerických dolárov. Za túto úchvatnú sumu si pridáva štvrtý diel Hotelu Transylvánia do svojho katalógu animákov Amazon. Samozrejme, že vynaložili takýto úspech. Ako sme si uviedli vyššie, tieto animované komédie majú u fanúšikov veľký úspech a séria si už zarobila na seba po celom svete viac ako 1,3 miliardy dolárov. A to je rozhodne niečo, čo potrebuje aj Amazon Prime Video.

Transformánia má byť podľa slov tvorcov posledným dielom zo série Hotelu Transylvánia. Monštrá sa tu premienia na ľudí, to však neznamená, že sa nevrátia herci, ktorí postavy dabujú. V originálnom znení nás teda čakajú Selena GomezDavid SpadeSteve BuscemiKathryn HahnAndy SambergKeegan-Michael KeyJim GaffiganMolly Shannon alebo Fran Drescher.

Vymenené budú dva hlasy

Dva hlasy však budú iné, než na aké môžeme byť zvyknutí. Svoje dabingové úlohy si nezopakujú Adam Sandler ani Kevin James, pri ktorých vieme, že sa zhostili samotného Draculu a Frankensteina (resp. jeho monštra). Tieto hlasy nahradia Brian Hull a Brad Abrell.

Podobné osudy a dohody môžeme vidieť v poslednom čase častejšie. Dôvod je aj celkom pochopiteľný. Cieľová skupina pre podobné filmy sú totiž deti do 12 rokov (aspoň by mali byť). A práve toto je skupina, v ktorej je, logicky, zatiaľ najmenšia miera zaočkovanosti. Takže to, že Hotel Transylvánia: Transformánia neuvidíme v kinách, je aj otázkou bezpečnosti.

transformania
Zdroj: wall.alphacoders.com

Sony to hrá bezpečne

A vidíme, že bezpečne to hrá aj Sony. Okrem dvoch spomínaných streamovacích služieb (a Amazonu predali ešte Popolušku s Camilou Cabello…) rozhadzujú siete aj viac. Vojnovú drámu Greyhound s Tomom Hanksom predali pre Apple TV+ a trpkú komédiu s bláznivým námetom Americká nakladačka zase HBO. Takýmto spôsobom ich určite finančná kríza nečaká.

Sklamala vás správa, že sa Hotel Transylvánia: Transformánia nebude premietať v kinách, alebo ste tento krok čakali? Máte radi túto monštruóznu sériu a tešíte sa na jej posledný diel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -