Herec Daniel Radcliffe sa vyjadril. Zahrá si vo Fantastických zveroch?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Herec Daniel Radcliffe je nám známy predovšetkým ako titulná postava zo série Harry Potter. Tam si zahral už pred viac ako 10 rokmi, odvtedy nás prekvapil svojim nekonvenčným výberom úloh.

Pestrý výber filmových rolí

Vidieť sme ho mohli v netradičnej podobe muža v kóme využívaného ako švajčiarsky nožík (Swiss Army Man). Agenta FBI infiltrujúceho sa do skupiny neo-nacistov si zahral vo filme Imperium. A vo fantasy hororovej dráme Horns si nechal narásť rohy.

O tom, že nie je kvalitný iba ako Harry nás presvedčil už v roku 2012. Vtedy sa o to postaral úlohou viktoriánskeho právnika v mysterióznom horore Dáma v čiernom.

radcliffe role
Zdroj: mandatory.com

Najšialenejšou jazdou, ktorá sme mohli doteraz vidieť, bola zrejme Guns Akimbo. Tam mu prišili k rukám zbrane a donútili ho bojovať proti ostatným „hráčom“, pričom musel zachrániť aj svoju priateľku.

Momentálne ho môžeme vidieť v seriáli Miracle Workers, konkrétne v jeho druhej sérii. V prvej si zahral nevýznamného úradníka v kancelárií samotného Boha (Steve Buscemi). Druhá sa odohráva v stredoveku a tam má rolu neschopného princa.

Herec Daniel Radcliffe ako politický trestanec

Očakávaným filmom tohto roka je Escape from Pretoria. Tam si zahrá jedného z dvojice väzňov v Južnej Afrike. Tí boli počas apartheidu v roku 1979 odsúdení za distribúciu propagačných letákov. Film je založený na autobiografií trestanca Jenkinsa. Toho vo filme stvárni práve Radcliffe.

Vrámci propagácie tohto filmu poskytol herec Daniel Radcliffe rozhovor pre magazín Variety. Rozoberalo sa napríklad stretnutie herca s reálnym Timom Jenkinsom. Tematika padla aj na spomínané zvláštne hercove castingové rozhodnutia.

Rozhovor sa točil aj okolo Danielovej divadelnej kariéry a jeho chystanej hry na Broadway. Najviac nás však zaujalo, keď sa sa spýtali, či sa herec plánuje vrátiť do Rokfortu.

herec daniel radcliffe
Zdroj: wallpaperaccess.com

Ako je to s jeho budúcnosťou?

Najprv sa vyjadril tak, že má rád vo svojej kariére flexibilitu. Nechce sa príliš zaväzovať nejakému projektu vo veľkom predstihu (už roky dopredu). Dodal:

„Nerád hovorím na veci nie, ale nie je to niečo, do čoho by som sa hrnul. Mám pocit, že sa tie filmy pohli ďalej a darí sa im aj bez nás. Rád by som to tak nechal. Páči sa mi ako je na tom v súčasnosti môj život.“

Ďalej uviedol, že nevylučuje, že sa v budúcnosti objaví v nejakej značke. Fantastické zvery to ale s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú.

Súhlasíte s Danielom, že jeho rola by už bola zbytočná? Alebo by ste ho ešte chceli vidieť ako Harryho? Váš názor nám povedzte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. Myslím ,že to tak je lepšie ako nehovorím ,že by som nechcel vidieť ešte niekedy film Harry Potter ale bojím sa ,že by to dopadlo ako Hobbit alebonová trilógia Star Wars. Fantastické Zvery tiež nie sú zlé , ale nie je to ani žiadna výhra… proste už tam chýba to srdiečko a sú to len „dojné kravy“ a časom čo sme mali radi sa nám to znechutí a sme toho prejední a prestáva baviť :) treba niečo nové vymyslieť :)

    • S tým absolútne súhlasím. On je aspoň jeden mála v súčasnosti, ktorí vedia zhodnotiť kedy stačilo. Netreba príliš tlačiť na veci a omielať ich dookola.
      A originálov je málo, o to viac je to cenené. A druhá časť Fantastických zverov bola pre mňa hrozný fail. Bol to v podstate jeden dlhý trailer na tretiu časť. Uvidím ako dopadne tá, ale keď bude podobná, tak ani ďalej nesledujem. A inak je to tiež dosť natiahnutá séria

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -