TOP 10 najotravnejších vecí, ktoré Harry Potter v živote spravil

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Harry Potter – hrdina alebo blbec, ktorému šťastie praje?

Harry Potter je hlavná a zároveň obľúbená postava knižnej aj filmovej Harry Potter série. Je jedným z najznámejších hrdinov kinematografie. Predsa však nepatrí medzi najbystrejších. Počas svojho života spravil mnoho chýb. Aké najotravnejšie veci Harry Potter spravil počas svojho života?

10. Pravidlá sú na to, aby ich Harry porušil

Harry Potter a Hermiona
Zdroj: wizardingworld.com

Byť hrdinom sa nedá vždy len pomocou slušného správania. Je jasné, že Harry musí niektoré pravidlá porušiť, aby dosiahol to, čo chce a musí. Porušenie pravidiel pre lepšie dobro všetci chápeme a podporujeme.

Harrymu sa však neraz stalo, že pravidlá porušil len tak, lebo mohol. Keď sa nad tým zamyslíme, pravidlá porušil snáď každý deň. A nikdy sa nezamyslel nad tým, aké to bude mať následky.

9. Ples a „gentleman“ Harry

harry a parvati
Zdroj: bustle.com

Harry má určite dobré srdce. Občas však vie byť poriadne sebecký, detinský a náladový. Ako každý teenager. V štvrtej časti vezme Parvati Patilovú na ples. Namiesto toho, aby jej robil spoločnosť a spríjemnil večer však sedí s nahnevaným Ronom pri stole a spoločne sa hnevajú, že nemohli pozvať dievčatá, ktoré naozaj chceli.

8. Harry sa na seba nevedel pozrieť kriticky

Harry Potter
Zdroj: nerdist.com

Keď niekoľkokrát porazíte Voldemorta, odkryjete pravdu o smrti svojich rodičov a mnohokrát zachránite svet čarodejníkov, je samozrejmé, že vaše ego narastie. Úspechy Harryho Pottera obdivovali jeho stúpenci rovnako, ako aj on sám. Preto sa postupom času stáva stále viac sebecký.

Vo väčšine prípadov sa skôr ľudia starajú oňho, než on o nich. On je predsa vyvolený, treba mu pomáhať pri hrdinstvách. Na jednej strane to je pochopiteľné, keďže Harry často rieši problémy, o ktorých sa jeho priateľom ani nesnívalo. Trochu súcitu a skromnosti by mu však neublížilo.

7. Harryho správanie sa vo vzťahu s Cho

harry potter a cho
Zdroj: wizardingworld.com

Harry je hrdina, odvážny bojovník, vyvolený… Určite však nie je zdatný v situáciách s dievčatami a ich emóciami. Ich problémy mu možno prídu v porovnaní s tými jeho ako malicherné. To sa ukáže po tom, ako začne chodiť s Cho, ktorá je stále zdrtená Cedricovou smrťou. Namiesto toho, aby jej rozumel a snažil sa ju podržať, sa hnevá na to, že s ním nie je šťastná.

6. Harry občas postrádal zdravý rozum

harry a voldemort
Zdroj: wizardingworld.com

Logické zmýšľanie a zdravý rozum určite nie sú Harryho silné stránky. Od malých vecí, ktoré mu nedochádzali, až po celkom veľké rozhodnutia, jeho chovanie a zmýšľanie je skôr impulzívne a plné emócií, než premyslené a riešené s chladnou hlavou. Ešteže sa kamarátil s Hermionou, ktorá zaňho spravila všetko premýšľanie.

5. Harryho neocenené využívanie Hermiony

Harry a Hermiona
Zdroj: teenvogue.com

Hermiona. Dievča, ktoré bolo stále po jeho boku, vnášala logiku a chladnú hlavu do jeho zbrklého konania. Pomohla mu toľkokrát, že sa to snáď ani nedá zrátať. No Harry sa nikdy netváril, že by to oceňoval. Bola to preňho skôr samozrejmosť, mať Hermionu stále poruke. Občasné ďakujem by ho snáď nezabilo. Alebo sa mýlim?

4. Nezodpovedný Harry a jeho lekcie oklumencie

severus-snape-harry-potter-and-the-deathly-hallows
Zdroj: walldevil.com

Jedna z vecí, ktoré Harry spravil a nahneval tým ako divákov, tak aj jeho priateľov, boli jeho hodiny oklumencie a jeho prístup k nim. Síce rozumieme tomu, že Harry nebol práve nadšený, keď musel tieto lekcie brať so Snapom, mal ich brať vážnejšie. Voldemort mu predsa mohol skočiť do hlavy kedykoľvek sa mu chcelo!

3. Harryho hrdinský komplex

Návrat Harryho Pottera
Zdroj: wall.alphacoders.com

Tento bod je úzko prepojený s tým, že postrádal zdravý rozum. To, že Harry mal jasný hrdinský komplex, mu pripomenuli jeho priatelia mnohokrát. Môžeme to vidieť napríklad keď chcel zachrániť všetkých uväznených v druhej časti trojčarodejníckeho turnaja alebo keď chcel zachrániť Siriusa sám bez pomoci ostatných.

2. Harry si vybíjal zlosť na Hermione a Ronovi

Zdroj: bustle.com

Ako to už v priateľstvách býva, má svoje výstupy aj pády. Všetci traja kamaráti zažili spolu šťastné aj krušné chvíle. Ich puto silnelo i slablo podľa toho, ako sa k sebe správali. Harry vedel byť však občas až príliš nepríjemný. Často si vybíjal zlosť na Hermione a Ronovi a kričal po nich len preto, že bol frustrovaný.

1. Harryho plánovanie a organizácia boli na bode mrazu

Zdroj: Warner Bros.

Už som popisovala to, ako Harry nie je schopný myslieť chladnou hlavou a jeho rozhodnutia sú spontánne a zbrklé. Jeho „plánovanie“ však dosahuje ešte vyššieho bodu chaosu. Kvôli jeho chabým organizačným zručnostiam sa často zamotal ešte do horších situácií, než keby si všetky kroky rozplánoval. Nebyť Hermiony a jej hlavy, možno by bol už dávno mŕtvy.

Súhlasíte s tým, že Harry nie je vôbec dokonalý? Aké najotravnejšie veci Harry Potter spravil počas svojho života podľa vás? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -