TOP 10 najotravnejších vecí, ktoré Harry Potter v živote spravil

Nenechajte si ujsť

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Prvé dojmy zo seriálu WandaVision – Ako na nás zatiaľ pôsobí unikátny sitkom z dielne štúdia Marvel?

Marvel je späť... Štúdio Marvel (pod taktovkou korporácie Disney) pomaly, no isto štartuje novú filmovú fázu, ktorú bude najbližších niekoľko rokov rozširovať. Plánov a podrobných...

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórieVideli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 22 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Harry Potter – hrdina alebo blbec, ktorému šťastie praje?

Harry Potter je hlavná a zároveň obľúbená postava knižnej aj filmovej Harry Potter série. Je jedným z najznámejších hrdinov kinematografie. Predsa však nepatrí medzi najbystrejších. Počas svojho života spravil mnoho chýb. Aké najotravnejšie veci Harry Potter spravil počas svojho života?

10. Pravidlá sú na to, aby ich Harry porušil

Harry Potter a Hermiona
Zdroj: wizardingworld.com

Byť hrdinom sa nedá vždy len pomocou slušného správania. Je jasné, že Harry musí niektoré pravidlá porušiť, aby dosiahol to, čo chce a musí. Porušenie pravidiel pre lepšie dobro všetci chápeme a podporujeme.

Harrymu sa však neraz stalo, že pravidlá porušil len tak, lebo mohol. Keď sa nad tým zamyslíme, pravidlá porušil snáď každý deň. A nikdy sa nezamyslel nad tým, aké to bude mať následky.

9. Ples a “gentleman” Harry

harry a parvati
Zdroj: bustle.com

Harry má určite dobré srdce. Občas však vie byť poriadne sebecký, detinský a náladový. Ako každý teenager. V štvrtej časti vezme Parvati Patilovú na ples. Namiesto toho, aby jej robil spoločnosť a spríjemnil večer však sedí s nahnevaným Ronom pri stole a spoločne sa hnevajú, že nemohli pozvať dievčatá, ktoré naozaj chceli.

8. Harry sa na seba nevedel pozrieť kriticky

Harry Potter
Zdroj: nerdist.com

Keď niekoľkokrát porazíte Voldemorta, odkryjete pravdu o smrti svojich rodičov a mnohokrát zachránite svet čarodejníkov, je samozrejmé, že vaše ego narastie. Úspechy Harryho Pottera obdivovali jeho stúpenci rovnako, ako aj on sám. Preto sa postupom času stáva stále viac sebecký.

Vo väčšine prípadov sa skôr ľudia starajú oňho, než on o nich. On je predsa vyvolený, treba mu pomáhať pri hrdinstvách. Na jednej strane to je pochopiteľné, keďže Harry často rieši problémy, o ktorých sa jeho priateľom ani nesnívalo. Trochu súcitu a skromnosti by mu však neublížilo.

7. Harryho správanie sa vo vzťahu s Cho

harry potter a cho
Zdroj: wizardingworld.com

Harry je hrdina, odvážny bojovník, vyvolený… Určite však nie je zdatný v situáciách s dievčatami a ich emóciami. Ich problémy mu možno prídu v porovnaní s tými jeho ako malicherné. To sa ukáže po tom, ako začne chodiť s Cho, ktorá je stále zdrtená Cedricovou smrťou. Namiesto toho, aby jej rozumel a snažil sa ju podržať, sa hnevá na to, že s ním nie je šťastná.

6. Harry občas postrádal zdravý rozum

harry a voldemort
Zdroj: wizardingworld.com

Logické zmýšľanie a zdravý rozum určite nie sú Harryho silné stránky. Od malých vecí, ktoré mu nedochádzali, až po celkom veľké rozhodnutia, jeho chovanie a zmýšľanie je skôr impulzívne a plné emócií, než premyslené a riešené s chladnou hlavou. Ešteže sa kamarátil s Hermionou, ktorá zaňho spravila všetko premýšľanie.

5. Harryho neocenené využívanie Hermiony

Harry a Hermiona
Zdroj: teenvogue.com

Hermiona. Dievča, ktoré bolo stále po jeho boku, vnášala logiku a chladnú hlavu do jeho zbrklého konania. Pomohla mu toľkokrát, že sa to snáď ani nedá zrátať. No Harry sa nikdy netváril, že by to oceňoval. Bola to preňho skôr samozrejmosť, mať Hermionu stále poruke. Občasné ďakujem by ho snáď nezabilo. Alebo sa mýlim?

4. Nezodpovedný Harry a jeho lekcie oklumencie

severus-snape-harry-potter-and-the-deathly-hallows
Zdroj: walldevil.com

Jedna z vecí, ktoré Harry spravil a nahneval tým ako divákov, tak aj jeho priateľov, boli jeho hodiny oklumencie a jeho prístup k nim. Síce rozumieme tomu, že Harry nebol práve nadšený, keď musel tieto lekcie brať so Snapom, mal ich brať vážnejšie. Voldemort mu predsa mohol skočiť do hlavy kedykoľvek sa mu chcelo!

3. Harryho hrdinský komplex

Návrat Harryho Pottera
Zdroj: wall.alphacoders.com

Tento bod je úzko prepojený s tým, že postrádal zdravý rozum. To, že Harry mal jasný hrdinský komplex, mu pripomenuli jeho priatelia mnohokrát. Môžeme to vidieť napríklad keď chcel zachrániť všetkých uväznených v druhej časti trojčarodejníckeho turnaja alebo keď chcel zachrániť Siriusa sám bez pomoci ostatných.

2. Harry si vybíjal zlosť na Hermione a Ronovi

Zdroj: bustle.com

Ako to už v priateľstvách býva, má svoje výstupy aj pády. Všetci traja kamaráti zažili spolu šťastné aj krušné chvíle. Ich puto silnelo i slablo podľa toho, ako sa k sebe správali. Harry vedel byť však občas až príliš nepríjemný. Často si vybíjal zlosť na Hermione a Ronovi a kričal po nich len preto, že bol frustrovaný.

1. Harryho plánovanie a organizácia boli na bode mrazu

Zdroj: Warner Bros.

Už som popisovala to, ako Harry nie je schopný myslieť chladnou hlavou a jeho rozhodnutia sú spontánne a zbrklé. Jeho “plánovanie” však dosahuje ešte vyššieho bodu chaosu. Kvôli jeho chabým organizačným zručnostiam sa často zamotal ešte do horších situácií, než keby si všetky kroky rozplánoval. Nebyť Hermiony a jej hlavy, možno by bol už dávno mŕtvy.

Súhlasíte s tým, že Harry nie je vôbec dokonalý? Aké najotravnejšie veci Harry Potter spravil počas svojho života podľa vás? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Nový Willy Wonka čoskoro spozná meno herca v hlavnej úlohe. Bude ním Tom Holland?

Filmové štúdio Warner Bros. zužuje počet kandidátov a nový Willy Wonka už čoskoro spozná meno herca v hlavnej úlohe. V hľadáčiku sa momentálne nachádzajú...

Hororovka The Medium púta pozornosť s novým gameplay trailerom. Poznáme aj systémové požiadavky

Vývojárske štúdio Bloober Team vypustilo nový trailer k ich nadchádzajúcej psychologickej hororovke The Medium. Hra bude vychádzať 28. januára 2021 na platformy Microsoftu. MOHLO BY...

Liam Neeson tvrdí, že odchádza na herecký dôchodok. Je to však pravda? Tieto slová už v minulosti povedal

Liam Neeson odchádza na dôchodok Liam Neeson tvrdí, že odchádza na herecký dôchodok. Aspoň teda s akčnými filmami. Práve pre tie bol najznámejší za poslednú...

Získaj zľavy až 80 % na softvér a Windows 10 Pro už za 7,25 €

Začni rok 2021 s novým originálnym softvérom do tvojho PC. Zľavy až 80% a Windows 10 Pro už za 7,25 € V spolupráci s webom GoDeal24.com ti...

Dwayne Johnson odhalil prvý trailer k jeho autobiografickému seriálu Young Rock

Začiatkom roku 2020 sme sa dozvedeli, že jedna z najväčších filmových hviezd dnešnej doby dostane vlastný autobiografický seriál Young Rock, ktorého prvý teaser trailer...