J. J. Abrams dal vedieť, že na film Portal nezabudol a stále je vo vývoji

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Portal by predsa len mohol vzniknúť

Už je to pekných pár rokov, čo nás J. J. Abrams navnaďoval na to, že chce nakrútiť film Portal. Adaptáciu dobre známeho herného hitu chcel prvý raz priniesť už pred 8 rokmi. Odvtedy sa na to akosi zabudlo. Teraz je tu však dobrá správa pre všetkých nadšencov hry a tých, ktorí ešte veria vo videoherné adaptácie a ich potenciálnu kvalitu.

Film je stále vo vývoji a potvrdil to jeho samotný tvorca. V nedávnom rozhovore pre IGN povedal nasledovné:

„V skutočnosti máme scenár, ktorý sa práve píše pre film Portal u Warner Bros. Sme skutočne nadšení, že sa projekt už odrazil a máme pocit, že je na správnych koľajach.“

Vďaka otvorenému svetu je pre film veľa možností

Zdá sa až skoro neuveriteľné, že po toľkých rokoch sa dozvedáme akúkoľvek aktualizáciu. Abrams nám neprezradil, kto z Warnerov film napíše alebo kto si zoberie na starosť réžiu. Ale dá sa povedať, že sme radi aspoň za akékoľvek malé info. On sám vidí vo filmovom spracovaní obrovský potenciál.

portal
Zdroj: sector.sk

Hovorí o tom, že sú tu enormné možnosti. A to aj vďaka tomu, že má hra tak limitovaný príbeh a štýl rozprávania. Zároveň je však aj tak geniálne spracovaná. A takto sa dá príbeh rozvíjať smerom, akým to práve tvorcovi alebo tomu, kto píše scenár, práve vyhovuje.

Otváranie portálov populárne už od roku 2007

A to je pravda. Prvá hra bola vydaná ešte v roku 2007 a nie je tu toho extrémne veľa do príbehu. Sledujeme v nej testovací subjekt menom Chell, ktorá je nútená pohybovať sa laboratóriami konkurenčnej spoločnosti. Našťastie je vybavená zariadením, ktoré dokáže otvárať portály v priestore a tak medzi nimi skákať. Nanešťastie – neustále čelí hlúpym narážkam od umelej inteligencie, ktorá je hladná po moci.

portal-chell
Zdroj: goodfon.com

Nie je teda vôbec jasné, akým smerom by sa mal uberať príbeh filmu, ale na to sa zrejme ešte musíme nechať prekvapiť. V každom prípade je dobré, že to teraz Abrams myslí vážne. Predtým už totiž oznamoval spracovanie hry Half-Life, ktorá vyšla pod hlavičkou rovnakej spoločnosti. To oznámil v roku 2016 a odvtedy žiadna aktualizácia. Tak dúfajme, že sľubovaný koláč (teda Portal) nie je lož.

Ste radi, že by sme predsa mohli uvidieť film Portal? Veríte v jeho vznik a jeho následné kvality, alebo ste voči obom skeptickí? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -