Zack Snyder chystá pre Netflix sci-fi film Rebel Moon, jeho nenaplnený sen z Hviezdnych vojen

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zack Snyder chystá film Rebel Moon

Režisér Zack Snyder už pracuje na svojom ďalšom filme, ktorý ponesie názov Rebel Moon. Chystá ho pre streamovaciu službu Netflix, s ktorou nadviazal spoluprácu. Už takto spolu priniesli unikátne spojenie heist filmu a zombie rezačky s Davom Bautistom v hlavnej úlohe. Samozrejme, že máme na mysli Army of the Dead.

Film bol prijatý celkom rozporuplne, pretože so svojou stopážou takmer 2 a pol hodiny bol do deja pomerne slabý. Nedajú sa mu ale uprieť originálne nápady, či už centrálna myšlienka lúpeže počas toho, ako vonku chodia nemŕtvi, alebo zombie tiger. Rovnako bolo dosť ľudí nadšených z vizuálov, jednoducho skvelé zábery na kosenie desiatok živých mŕtvych.

Army of the Dead oficiálny trailer
Zdroj: Netflix

Prizval si skúsených scenáristov

Aby sa vyvaroval dejovým dieram, prizval si na pomoc skúsených scenáristov. Príbeh napíše spolu s Kurtom Johnstadom, ktorý nám priniesol 300 (aj jeho pokračovanie) či Atomic Blonde. Do trojice sa k nim pridá mladý Shay Hatten, ktorý mal na starosti tretieho Johna Wicka (chystá aj štvrtého a rovnako spin-off Ballerina).

Film mal pôvodne patriť do konkrétneho univerza

Nápad ale ako taký pochádza z hlavy samotného Snydera. Má ho tam už nejakú dobu. A možno vás podľa názvu neprekvapí ani to, že ho pôvodne priniesol ako projekt zo sveta Hviezdnych vojen, ktorý sa snažil presadiť u Lucasfilmu. Nakoľko sa mu to nepodarilo, teraz ho pretaví na svoj samostatný film. V nedávnej epizóde podcastu Happy Sad Confused povedal k tomu nasledovné:

„Už na tom pracujem ďalej, len mimo univerza Hviezdnych vojen, jednoducho po svojom, ako svoju vlastnú sci-fi vec. Ale je to stále sci-fi vec, je to ten istý príbeh, len – no, nechajme Hviezdne vojny nech sú Hviezdnymi vojnami. Ale moje 11-ročné ja vo mne chce stále ten film spraviť. A teraz keď viem ako, tak to uvidíme.“

Odľahlá kolónia v boji proti tyranii

A je pravda, že Zack Snyder má príbeh filmu Rebel Moon dobre premyslený. Bude hovoriť o pokojnej kolónii na okraji galaxie, ktorá je zrazu ohrozená tyranickým Regentom Balisariusom a jeho armádami. Tak vyšlú mladú ženu s tajomnou minulosťou, aby vyhľadala a priviedla bojovníkov zo susedných planét. Aby mali väčšiu šancu a zvrhli tyranov.

To naozaj znie ako film, ktorý by sa mohol stať epickým sci-fi. Sme si takmer istí, že bude naplnený výbornými vizuálmi a veľkou akciou. A príbehovo by mohol tiež zaujať nejedného fanúšika – a to nielen Hviezdnych vojen.

zack snyder star wars
Zdroj: then24.com

S Netflixom je ako doma

V každom prípade, Snyder si našiel v streamovacom gigantovi nový filmársky domov. S produkciou mu totiž bude pomáhať aj jeho manželka, Deborah Snyder. K nim sa pridá aj Wesley Coller, ktorý už predtým pracoval na Armáde mŕtvych. Začať by s tým mali niekedy skôr v roku 2022 a už teraz sme zvedaví, ako to dopadne.

Ako zatiaľ vidíte ďalší film, ktorý Zack Snyder chystá pre Netflix, Rebel Moon? Mohlo by ísť o veľkolepé sci-fi alebo skôr pôjde o príliš natiahnutú záležitosť so zopár dobrými scénami? Podeľte sa s nami o váš názor.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -