Vychutnaj si prvých pár minút z animovaného seriálu Resident Evil: Infinite Darkness od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Franšíza Resident Evil oslávi 25 rokov vydaním animovanej série Resident Evil: Infinite Darkness, ktorú uvidíš na Netflixe už budúci mesiac. Streamovací gigant sa nás preto po várke kvalitných ukážok opäť snaží navnadiť na skvelý hororový CGI zážitok novým klipom. Premiéra je naplánovaná na 8. júla 2021 a pozostávať bude zo všetkých ôsmych epizód.

Resident Evil: Infinite Darkness sa pripomína skvelou úvodnou scénou

Séria je v chronologickej línii Resident Evil zasadená do roku 2006, ale prvé minúty ťa zavedú ešte o 6 rokov skôr. Všimnúť si môžeš pád vrtuľníka a pohľad na americkú vojenskú jednotku Mad Dogs, ktorá sa po incidente vzoprie rozkazom. Vedúcim jednotky je Jason (Ray Chase), ktorý v roku 2006 pracuje s Leonom S. Kennedym v pozícii federálneho agenta.

Úvodná scéna ťa prevedie ulicami Penamstamu, ktoré výrazne poznačila neutíchajúca občianska vojna. Všade lietajú náboje a niektoré z nich zasiahnu aj vrtuľník amerických špeciálnych síl. Ten je následne poslaný k zemi a Jason dostáva príkaz z veliteľského centra, aby ich nechali tak a leteli ďalej. To sa mu však vôbec nepáči a namiesto poslúchnutia sa rozhodne vrátiť na miesto havárie.

Resident Evil: Infinite Darkness
Zdroj: netflix.xom

Čo od série očakávať?

Ako nám odhalili predošlé charakterové trailery z predminulých týždňov, hlavnými postavami príbehu sú Leon S. Kennedy a Claire Redfield. Obľúbená dvojica z Resident Evil 2 bude musieť zachrániť Biely dom a samotného prezidenta Spojených štátov. Zatiaľ čo Leon (Nick Apostolides) zabíja zombies v Bielom dome, Claire (Stephanie Panisello) vyšetruje záhadnú kresbu, ktorá naznačuje vypuknutie zombie invázie na druhej strane planéty. Tieto dve udalosti by mali byť vzájomne prepojené, pričom za všetkým bude nepochybne stáť ďalšia bioteroristická organizácia.

Resident Evil: Infinite Darkness sa odohráva iba dva roky po udalostiach hry Resident Evil 4, kde bol federálny agent Leon S. Kennedy samotným prezidentom požiadaný, aby zachránil jeho dcéru Ashley. Leon je následne na to pozvaný do Bieleho domu a snaží sa prešetriť únik utajených prezidentských spisov. No ich stretnutie prekazí temnota, ktorá so sebou prináša dostatok krvilačných stvorení. Okrem klasických zombies nebudú chýbať ani rôzne iné nechutné príšery, na ktoré sme pri hernej sérii Resident Evil zvyknutí. Takže sa určite máme na čo tešiť a veríme, že vývojárske štúdio Capcom v spolupráci s Netflixom privedú na malé obrazovky dávku očakávanej kvality.

Tešíš sa na anime sériu Resident Evil: Infinite Darkness, ktorú uvidíš na Netflixe o necelý mesiac? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -