V druhej časti seriálu Loki sa nám odhalil mysteriózny Variant. Kto je záhadná postava a ako ju poznáme z komiksov?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR: Článok obsahuje spoilery k druhej časti seriálu Loki. Ak ste ju ešte nevideli, ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Loki a Variant, ktorý sme (ne)čakali

Už v prvej časti tohto seriálu na Disney+ nám bolo vysvetlené ako to v TVA chodí. Ak niekto poruší posvätnú časovú líniu, stáva sa takzvaným Variantom a je privedený pred autority, kde čelí následkom. Práve takýmto spôsobom sa dostal k Time Variance Autority aj náš hlavný hrdina, severský boh darebáctiev z Marvelu. Nebol však odstránený, pretože mal nájsť hrozbu, ktorá zabíja agentov. A nechali nás s veľkým cliffhangerom – najlepšou voľbou na túto úlohu je Loki, pretože ide o jeho ďalší Variant.

Ak ste boli trochu zmätení, nič sa nedeje. V druhej epizóde nám ukazujú viacero verzií Lokiho, aby nám to dovysvetlovali. A na niektorých sa pekne zabavíme. Najväčší šok však prišiel v úplnom závere, keď sa odhalilo, kto týmto Variantom je. A dámy a páni, do MCU nám prichádza postava, ktorú sme si priali, ale teraz sme ju vôbec nečakali – Lady Loki.

lady loki
Zdroj: sportskeeda.com

„Nie je to o tebe“

Stvárnila ju britská herečka Sophia di Martino, ktorá sa okrem detonácie časovej línie resetovacími zariadeniami a jednou krátkou vetičkou ešte viac nepredviedla. Takže po replike adresovanej „hlavnému“ Lokimu v znení „Nie je to tebe“ nás z nej ešte to najlepšie čaká. A veríme, že veľa z toho budú hádky s postavou Toma Hiddlestona o tom, kto je ten lepší Loki.

Znovu sme sa museli pousmiať nad zámermi tvorcov. Už skôr potvrdili, že Loki je gender-fluid, teda že mení svoje pohlavie. To vôbec nie je vylúčené vzhľadom na to, čo poznáme z komiksov, či dokonca severskej mytológie. Tam bol dokonca kobylou a porodil žriebä. Ale to je iná história… Poďme sa skôr pozrieť na to, ako poznáme tento Loki variant, Lady Loki zo stránok grafických noviel.

loki kon
Zdroj: pinterest.com

Začnime na konci – komiksovým Ragnarokom

Na to sa musíme vrátiť späť do roku 1996. Vtedy začal autor menom Michael Avon Oeming písať komiks Thor. Nepravidelne a s menšími pauzami vychádzal dlhé roky a tak sa autor rozhodol, že by bolo vhodné ho aj akosi ukončiť. Ale nemôžme povedať, ide o úžasný príbeh s veľa meta myšlienkami o osude aj smerovaní sveta.

Avšak osem rokov je predsa na jeden komiksový príbeh dosť. Tak v rámci iného eventu, Heroes Reborn, sa Oeming rozhodol spolu so svojim ilustrátorom Adreom di Vitom pre koniec. A pravý koniec, ktorý sa na hrdinov Asgardu patrí – Ragnarok. Aby sme to skrátili a prípadne nepripravili diváka o zážitok, ak si chcú grafickú novelu prečítať, tak nebudeme opisovať celú vojnu.

thor allfather
Zdroj: polygon.com

Asgard zničený a znovuzrodený

Skočíme rovno na jej koniec – Thor sa stane Všeotcom (tým, čím bol predtým Odin). Ten sa už nemohol ďalej pozerať na utrpenie svojich ľudí po týchto bojoch a tak sa rozhodol pre brutálny krok. Spustil finálny Ragnarok. Prišiel k samotnému Stromu života (s visiacou Lokiho hlavou na opasku, len tak mimochodom) a narušil jeho vlákna, čim v podstate zničil celý Asgard.

Dva roky sme boli vo svete Marvelu bez Thora a postáv okolo neho. To je dosť dlhá doba na to, aby sa to niekto rozhodol zmeniť. A tak začal J. Michael Straczynski písať nového Thora. V tomto arcu sa Asgard znovuzrodí. Na Zemi. V Oklahome. Thor tu hľadá svojich znovuzrodených Asgarďanov. A koho mu trvá nájsť najdlhšie? Pre odpoveď nemusíme chodiť ďaleko…

lady-loki-comic-books
Zdroj: marvel.com

Lady Loki konala na Zemi poriadne zlo…

Jeho „milovaný“ adoptívny brat si privlastnil telo, do ktorého mala byť reinkarnovaná Lady Sif. Takto sa na stránkach komiksov zrodila Lady Loki. Ako žena bola postava hádam ešte zlomyseľnejšia. Nekalé činy nevykonávala len sama, ale pridala sa napríklad ku Cabalu Normana Osborna, čo bol akýsi protipól k Iluminátom (to sú kladné postavy veľkej múdrosti a odhodlania, ba čo viac, každý z nich stráži jeden z Kameňov nekonečna…)

Je teda práve toto verzia Lady Loki, ktorú sme videli? Nebolo by to vylúčené, nakoľko sa dopustila vrážd, únosov a na konci – bombardovania časovej línie. Alebo žeby to bola iba ďalšia verzia postavy, ktorá si uvedomila svoje činy a stávala sa heroickou? Sú v tom prípade členovia TVA tí zlí, tým, že chcú všetko kontrolovať? A koľko verzií Lokiho ešte uvidíme?

loki verzie
Zdroj: discussingfilm.com

Viac otázok ako odpovedí

Samozrejme, že v nás koniec druhej epizódy vyvolal ešte viac otázok ako nám priniesol odpovedí. Avšak nemôžme povedať, že by sme nedostali epický zážitok, ktorý nás dvíhal zo sedačiek. Videli sme Lady Loki! Alebo žeby to predsa nebola ona?! Ktorou postavou by potom mohla byť? Bude to zlomyseľná Enchantress, ktorá sa tiež často objavovala na stránkach komiksov? Bude to úplne nová postava, ktorú nám vytvorili pre seriál?

Boli sme práve svedkami vytvorenia mnohých časových línií a tým pádom často spomínaného multiverza? Tvorcovia sa nám pekne dostávajú do hlavy a my si budeme musieť ešte počas nasledujúcich štyroch týždňov počkať, aby sme dostávali odpovede.

Ako sa vám páčilo odhalenie, kto je zo seriálu Loki spomínaný Variant? Čakali ste Lady Loki? Alebo si myslíte, že ide predsa nakoniec o úplne inú postavu? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte.

Zdroj: collider.com, denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -