Dostávame prvé zábery zo seriálovej verzie Interview s upírom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé zábery z Interview s upírom

Vieme, že stanica AMC chystá seriálovú verziu známej knihy od Anne Rice. Teraz nám zverejňujú prvé zábery z tohto spracovania Interview s upírom. Podľa oblečenia a umiestnenia sa zdá, že sa pozrieme na prelom storočí alebo prvé desaťročia 20. storočia. Miestom bude aj New Orleans, súdiac podľa bluesových hudobníkov.

Príbeh rozpráva o upírovi menom Louis de Pointe du Lac. Svoj životný príbeh sa rozhodol prerozprávať reportérovi. Hovorí o tom, ako bol premenený na vampíra a ako sa dostal pod ochranu a mentoring Lestata de Lioncourt.

interview s upírom
Zdroj: geektyrant.com

Pitta a Cruisa striedajú hviezdy súčasných seriálov

V roku 1994 sme dostali známe filmové spracovanie. Louisa si tu zahral Brad Pitt, ktorému sekundoval Tom Cruise ako Lestat. V seriáli jeho úlohu prevezme Sam Reid, známy napríklad z minisérie Ovečky božie. Upíra z Pointe du Lac si zahrá Jacob Anderson, ktorého môžeme poznať ako Šedého červa zo známeho seriálu Hra o tróny.

Seriál bude viesť Rolin Jones, ktorý spolu s Robertom Downey Jr. ako producentom priniesol seriál Perry Mason. Režisérom a výkonným producentom bude v tomto prípade Mark Johnson, ktorý by sa dal nazvať už seriálovým veteránom. Priniesol totiž Breaking Bad aj jeho prequel Better Call Saul, ale aj PC Rebelov či silnú drámu Rectify v minulej dekáde.

interview s upírom
Zdroj: geektyrant.com

Spolupráca s pôvodnou autorkou

Výkonnou producentkou a hlavne osobou, ktorá nad projektom dohliada, bola aj Anne Rice. Autorka knižnej predlohy radila filmárom, avšak v decembri 2021 ju vo veku 80 rokov zasiahla mŕtvica, ktorá sa jej stala osudnou. Na prácach ale pokračuje jej syn Christopher, ktorý je taktiež autorom románov.

Tento spôsob spolupráce korešpondoval aj s predošlou správou od stanice AMC. Chcú totiž vytvoriť viacero seriálov podľa kníh danej autorky. K Interview s upírom z roku 1976 napísala aj niekoľko pokračovaní. Známa je aj svojim dielom Kráľovná prekliatych, ktoré bolo tiež sfilmované. Našim čitateľom môže byť známa aj jej trilógia Hodina čarodejníc alebo Stratené ideály (The Feast of All Saints).

interview s upírom
Zdroj: geektyrant.com

Koľko období uvidíme v siedmych častiach?

Prvé zábery zo seriálu Interview s upírom dokazujú, že filmári odvádzajú dobrú prácu. Podľa nich nás čaká opäť poriadny pohľad na aristokratických vampírov a rozličné obdobia ich života. Sme zvedaví, koľko sa ich dokáže zmestiť do 7-dielnej série a či začneme v súčasnom San Franciscu podobne ako v oscarovom filme.

Páči sa vám podľa prvých fotografií seriálové spracovanie Interview s upírom? Pozriete si túto sériu alebo zostávate verní iba filmu s Pittom a Cruisom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -