Pozrite si trailer na seriál Pistol o kapele, ktorá priniesla punkovú revolúciu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na limitovanú sériu Pistol

Keď sa povie punk, zrejme mnohým napadne ikonická kapela Sex Pistols. Iba za tri roky pôsobenia na scéne spôsobili poriadny ošiaľ a doslova revolúciu v tomto žánri. Spoločnosť FX a známy režisér Danny Boyle sa rozhodli o ich histórii priniesť limitovanú sériu. A teraz prinášajú prvý trailer na Pistol.

Boyle je dobre známy britský režisér. Priniesol veľký kultový hit Trainspotting, ku ktorému trpezliví priaznivci dostali pred piatimi rokmi pokračovanie. Inak stojí za takými snímkami ako O 28 dní neskôr, Milionár z chatrče alebo 127 hodín. Rozhodol sa pripraviť príbeh o tomto známom punk-rockovom zoskupení v šiestich častiach.

Podľa memoárov zakladajúceho člena

Vychádzať pritom bude z memoárov gitaristu a zakladajúceho člena Stevea Jonesa, ktoré nesú názov Lonely Boy. Jeho si v seriáli zahrá Toby Wallace. Zverejnená je aj oficiálna synopsa, ktorá hovorí toto:

„Zbesilá, zúriaca búrka rock’n’rollovej revolúcie nesie meno Sex Pistols – a v centre tejto revolúcie a tejto série je ich gitarista, Steve Jones. Zábavná, emocionálna a srdcervúca cesta vás zoberie na kaleidoskopickú jazdu naprieč tromi najviac epickými, chaotickými a hlienmi pokrytými rokmi hudby. Príbehy o Sex Pistols sú príbehmi o pehavých, ryšavých, hlučných deckách z pracujúcej triedy bez budúcnosti, ktoré otriasli usporiadaním od základov a ohrozovali vládu tým, že zmenili hudbu a kultúru navždy.“

Kontroverzia kapely a rýchly pád

Posledná veta naráža aj na dobre známu udalosť ohľadom kapely. Ich prvým singlom bolo God Save the Queen, na obale ktorého bola britská kráľovná pôvodne so zicherkou cez dolnú peru. Nahrávacie štúdiá sa búrili, výrobne platní odmietali lisovať a médiá hrozili zrušením kapely. Nakoniec obal zmenili za „miernejšie“ prekrytie úst a očí čiernymi nápismi.

sex pistols god save the queen
Zdroj: pinterest.com

Kapela toho za iba tri roky fungovania zažila naozaj mnohé. Odišiel od nich basák Glen Matlock, ktorého nahradil Sid Vicious. S nim nahrali aj jediný štúdiový album Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols. Zároveň však bola jeho prílišná divokosť a heroínová závislosť prvkom, ktorý zapríčinil rozpad kapely už v roku 1979.

pistol sid vicious
Zdroj: pinterest.com

Členovia a vzhľad punku

Trailer na Pistol nám ukazuje, že túto kontroverziu pokryje, nakoľko sú v ňom obaja basáci zobrazení. Matlocka bude hrať Christian Lees, Viciousa si zahrá Louis Partridge. Ostatných členov kapely stvárňujú Anson Boon ako Johnny Rotten a Jacob Slater ako Paul Cook.

Dôležitou postavou okolo kapely bola aj Pamela Rooke, známa aj pod svojim pseudonymom Jordan. Modelka a herečka navštevovala mnohé koncerty kapely a snažila sa ich hudbu previesť na štýl. So svojim špicatým blonďavým účesom, potrhaným oblečením a pomaľovanou tvárou tak položila základ punkového výzoru. Ju si zahrá Maisie Williams známa zo seriálu Hra o tróny.

maisie williams jordan
Zdroj: mirror.co.uk

Objaví sa aj iná punková legenda

Ďalšími hercami tu budú Emma Appleton, Dylan Llewellyn, Jay Simpson, Razan Nassar, Sydney Chandler či Iris Law. Objaví sa tu dokonca aj postava inej punkovej legendy, Billyho Idola. Jeho si zahrá Zachary Goldman. Seriál príde na streamovaciu službu Hulu na konci budúceho mesiaca – 31. mája.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva trailer na seriál Pistol? Pozriete si limitovanú sériu o najznámejšej punkovej kapele? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -