Frasier hlási návrat na televízne obrazovky v novej lokalite. Pôjde o pokračovanie alebo reboot?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Frasier potvrdzuje návrat

Slávny stikom Frasier hlási návrat na televízne obrazovky. Presunie sa do novej lokality aj pod novú spoločnosť. Teraz si ho zobrala pod svoje krídla Paramount+ a potvrdzujú tak už nejaký čas chystané pokračovanie seriálu, ktorý skončil v roku 2004. Alebo pôjde o reboot?

U nás je menej známym faktom, že pôvodne vznikol ako spin-off v USA veľmi obľúbeného a stále sledovaného komediálneho seriálu Na zdravie!. Zožal ešte väčšiu slávu a vysielal sa medzi rokmi 1993 až 2004. Sleduje psychiatra Frasiera Cranea, ktorý sa vracia do svojho rodného mesta, Seattlu. Tu má hosťovať nielen v rádiovej šou, ale sa znovu spojiť so svojou rodinou.

Frasier
Zdroj: thedigitalfix.com

Slávny moderátor s rodinou

Medzi nimi nájdeme napríklad brata Nilesa, ktorého si zahral David Hyde Pierce či jeho otca, ktorého stvárňoval John Mahoney. Samotného protagonistu stvárňuje Kelsey Grammer. Ten ešte v roku 2018 povedal, že má záujem vrátiť sa do seriálu, ktorý si získal niekoľko ocenení Emmy.

Vtedy na tom pracovala pôvodná spoločnosť, CBS Studios. Formulka by bola jednoduchá – rovnaká premisa, avšak rozdielne mesto. Produkciu sa však nepodarilo rozbehnúť a tak sa šance chytil Paramount. Počas skorých mesiacov roku 2021 oznámili, že chystajú reboot. Prinášala radu aktualizácií, potom však správy utíchli.

frasier
Zdroj: tvinsider.com

Hlásené pokračovanie, potom reboot, ako teraz?

Teraz viaceré zdroje informujú, že sa projekt opäť rozbieha. Nakoniec si zvolili akúsi kombináciu – pôjde o ľahký reštart pôvodných sérií, ale bude aj jej pokračovaním. Nie je ešte isté, do ktorého mesta sa presunie teraz. Ďalšie osoby z predošlého obsadenia nie sú potvrdené, údajne by nemali byť pravidelnou súčasťou. Ich objavenie v niekoľkých epizódach alebo malé úlohy vôbec nie sú vylúčené.

Pôvodne mala seriál na starosti trojica David Angell, Peter Casey a David Lee (ktorí pracovali aj na spomenutom Na zdravie!). Prvý menovaný bol však obeťou útoku na dvojičky v septembri roku 2001. Zvyšná dvojica seriál dokončila, nemajú však záujem, aby sa vrátil na obrazovky. Frasier teda pre svoj návrat musel vyhľadať iných tvorcov.

Frasier
Zdroj: theguardian.com

Bude sa mu dariť s novými tvorcami?

Novými scenáristami budú Chris Harris (Ako som spoznal vašu mamu) a Joe Christalli (Rodina na kúsky). Samotný Grammer je výkonným producentom spolu s Tomom Russom a Jordanom McMahonnom. Uvidíme, ako dopadne seriál pod ich vedením a či si získa aspoň čiastočnú priazeň fanúšikov. Podobné nasledovania môžu byť vždy náročné, ako dokazujú Ako to bolo ďalej… (pokračovanie Sexu v meste) či Roseanne.

Máte radi seriál Frasier. Ste radi, že bude pokračovať s podobným motívom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -