Kevin Costner a Morgan Freeman spolu produkujú špionážnu drámu The Gray House

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kevin Costner a Morgan Freeman spolu produkujú seriál

Paramount Global dal zelenú limitovanej minisérii s názvom The Gray House. Pôjde o šesťhodinovú drámu, ktorá sa odohráva počas Americkej občianskej vojny. Zameria sa na odvážne ženy, ktoré v tomto období naštartovali špiónsku sieť. Produkujú ju spolu Kevin Costner a Morgan Freeman a ich spoločnosti Territory Pictures a Lori McCreary’s Revelations Entertainment.

Pripája sa k nim aj Leslie Greif so svojou Big Dreams Entertainment. Ten je zároveň aj jeden z autorov scenára. Ďalšími sú Darrell Fetty (The Offer) a John Sayles (Lonestar). Réžiu dostáva na starosť Roland Joffe, ktorý bol nominovaný na Oscara za vojnový film Vražedné polia.

produkcia the offer
Zdroj: dramaquartely.com

Trojica žien, ktorá spustila špiónsku sieť

Príbeh bude hovoriť o neospevovaných ženách, ktoré zvrátili občiansku vojnu v prospech Severu. Dcéra bohatého socialistu z Richmondu, oslobodená afroamerická otrokyňa a kurtizána založili špiónsku sieť, ktorá operovala priamo pod nosmi vrchného velenia Konfederácie. Riskovali svoj život a slobodu, aby mohla zostať Amerika demokratickou.

Costner hovorí, že ide o neprezentovaný príbeh trojice odvážnych hrdiniek. Nehovorí sa o ňom a pritom sú tieto udalosti pravdivé. Povedal, že ako osoba s vášňou pre históriu je rád, že môže rozprávať takéto zabudnuté príbehy, ktoré majú viacero vrstiev. Skúsenosti s rozprávaním príbehov z tejto éry dejín rozhodne má, pretože svoj oceňovaný film Tanec s vlkmi aj režíroval.

kevin costner tanec s vlkmi
Zdroj: thecinemaholic.com

Obaja tvorcovia sú nadšení ohľadom príbehu

S Freemanom sa objavil ešte v roku 1991 vo filme Robin Hood: Kráľ zbojníkov. Herec a tvorca doplnil aj časť historickej pravdy. Povedal, že ho nesmierne zaujal príbeh Mary Bowser. Tá bola ako pomocníčka umiestnená do Šedého domu (preto názov projektu), ktorý mal slúžiť ako opozícia k Bielemu domu pre Juh.

Kým si všetci mysleli, že je tam ako otrokyňa a považovali ju za negramotnú, voľne pred ňou rozoberali dôležité témy. So svojou mimoriadnou pamäťou však obsahy spísala neskôr a posielala tak tajné informácie armáde Únie. Ide pre neho o zaujímavý príbeh a pravdu, ktorá by mala byť odhalená.

mary bowser
Zdroj: blackbooksmatter.com

Nadšenie ohľadom tímu, ktorý projekt má

To, že na projekte spolupracujú Kevin Costner a Morgan Freeman, si nevie vynachváliť ani Dan Cohen, vedúca osobnosť licencií na obsah pre Paramount. Hovorí, že záujem tejto dvojice o zdrojový materiál je neporovnateľný s nikým iným. K tomu si ešte máme pridať tvorcov seriálu o ťažkom vzniku Krstného otca a svetové publikum vraj dostane nezabudnuteľný projekt.

Páči sa vám podľa opisu miniséria The Gray Man? Zaujal vás viac jej dej alebo osobnosti, ktoré za ňou stoja? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -