Toto bude veľké. Henry Cavill si našiel nový seriál, brutálne sci-fi sa dáva do pohybu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Warhammer s Henry Cavillom sa hýbe vpred

Mnohí ho poznajú ako Supermana či Zaklínača, skalní fanúšikovia však vedia, že on sám je aj poriadnym geekom. Jedným z veľkých koníčkov, ktoré Henry Cavill má, je známa herná značka Warhammer 40 000. Preto to je práve on, kto bude stáť v čele seriálovej novinky pod správou Amazonu. V rozhovore pre Collider teraz o seriáli poskytol nové informácie a zdá sa, že Cavill je tu človekom na správnom mieste.

Warhammer je dekády pretrvávajúcou a stále populárnou značkou, ktorá začala ako bojová hra s miniatúrami od Games Workshop. Skvele kombinuje fantasy a sci-fi prvky a na bojiskách v ďalekej budúcnosti, kde sa proti sebe postava mimozemské rasy, po zuby ozbrojení orkovia či prehnane horliví ľudskí mariňáci. Na jej základe už bolo vydané aj nespočetné množstvo počítačových titulov, kníh či spoločenských hier.

Amazon’s Deal to Make ‘Warhammer 40,000’ Movies and TV Shows is Done – Henry Cavill is On Board As An Executive Producer
byu/MarvelsGrantMan136 inmovies

Najväčší herný nadšenec z Hollywoodu

Cavill vždy vystupoval ako nadšenec celej série. Napríklad v roku 2020 zdieľal na svojom Instagrame, ako trávi karanténu –  maľovaním miniatúr figúrkok pre hru. Keď opustil seriál Zaklínač (ktorému podľa vlastných slov tiež adresoval záujem hlavne ako fanúšik), jeho pozornosť sa obrátila práve na Warhammer.

Budúci mesiac budeme môcť herca vidieť v špionážnom filme Argylle. Práve k nemu aktuálne vedie rozhovory a robí promo, jeden z nich bol aj pre Collider. Dával si síce pozor na to, aby neprezradil žiadne ďalšie detaily, povedal však, že proces naplno beží.

O krok bližšie k splnenému snu

Najprv, samozrejme, nezabudol zdielať svoje nadšenie. Povedal:

„Miloval som Warhammer odkedy som bol chlapec, takže je pre mňa naozaj výnimočným. Príležitosť viesť tento filmový svet od jeho počiatku je nielen veľkou cťou, ale aj zodpovednosťou. Nemohol by som byť viac vďačný spoločnostiam Vertigo, Amazon a Games Workshop, ktorí to umožnili. Sme o krok bližšie, aby sa celoživotný sen stal skutočnosťou.“

Tak skoro seriál nečakajte

Napriek tomu, že sú rozhovory o adaptácii hry rozbehnuté už takmer dva roky, herec potvrdil, že finálna dohoda bola uzatvorená až v decembri 2023. Teraz môže vstúpiť do pre-produkcie, kde Henry Cavill povedie Warhammer 40K seriál ako výkonný producent. Zdá sa však, že je v tých najsprávnejších rukách, pretože počas rozhovoru bol vďaka svojim rozsiahlym znalostiam označený za „bibliu“ tohto sveta.

Prípravy na novinke sa tak ešte len začínajú, v najbližšom čase ho určite neuvidíme. Tento rok budeme svedkami toho, ako Amazon zvláda herné materiály, keďže už v apríli príde seriál Fallout. Svet Warhammeru, ktorý sa vyznačuje masívnymi vesmírnymi bitkami bude zrejme náročnejší na efekty a počkáme si naň zrejme dlhšie. Zostáva však dúfať, že by to stále mohlo byť aspoň počas 2026.

Myslíte si, že bude Henry Cavill správnym človekom, ktorý povedie seriál Warhammer 40K? Obľubujete tento herný svet? Ste zvedaví na jeho spracovanie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: screenrant.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -