Joker z Floridy opäť v akcii. Posledné ultimátum mu nevyšlo, má pre Rockstar riešenie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Joker má nové požiadavky, ešte bizarnejšie

Aktualizované 25. januára 2024: Floridský Joker Lawrence Sullivan opäť úraduje a posiela vývojárom z Rockstaru nový odkaz. Na rozdiel od posledného videa, v ktorom sa sťažoval na utrpenie a hanobenie vlastnej osoby, tentokrát z rétoriky zmierňuje. Odsúdený kriminálnik hovorí, že hernú spoločnosť nechce žalovať a dáva jej ďalší mesiac na to, aby mu zaplatila milióny. Nové ultimátum ale neprichádza zadarmo.

@lawrence.sullivan0

#gta6 #gta6trailer #gta6joker #floridajoker #miamijoker #floridajoker #miami #florida #joker #fyp

♬ original sound – Lawrence Sullivan

Chce priestor v hre

Joker z Floridy, ktorého podobizeň sa objavila v traileri na GTA VI, naďalej trvá na svojich miliónoch, vývojárom však navrhuje, aby mu v hre dali väčší priestor. Po novom zároveň spomína aj podiely na predajoch, aj keď požiadavkám je ťažké rozumieť, keďže Sullivan opäť melie piate cez deviate. Podľa vlastných slov má však na kompenzáciu nárok, už len kvôli tomu, že GTA VI robí reklamu zadarmo. Všetci ho vraj spoznávajú a všetci ho milujú.

Na konci videa, pochopiteľne, nechýbajú ani ďalšie vyhrážky. Ak Sullivan nedostane do mesiaca peniaze, bude nútený Rockstar so svojimi právnikmi zažalovať. Tomu je však ťažké uveriť, keďže posledné ultimátum vypršalo 11. januára a k žiadnym právnym krokom nedošlo. Komédia teda bude čoskoro pokračovať ďalším videom.

Aktualizované 07. januára 2024: Čo týždeň, to nová posledná výzva od floridského Jokera, ktorý sa minulý rok spoznal v traileri na GTA VI od Rockstaru.

Bývalý odsúdený kriminálnik videl príležitosť zarobiť a každý týždeň odkazuje vývojárskemu štúdiu, že od nich chce odstupné.

Ešte minulý týždeň si Joker z Floridy svoju podobizeň v hre cenil na 5 miliónov, teraz už je všetko inak a požaduje od Rockstaru 10 miliónov dolárov. V čerstvom videu vývojárom odkazuje, že už sa nemôže ani v kľude najesť, keďže zovšadiaľ na neho vyskakujú fanúšikovia, ktorí chcú jeho fotku. Odškodné v podobe 10 miliónov odôvodňuje svojím neustálym utrpením, bolesťou a hanobením svojej osoby, ktoré mu trailer na GTA VI spôsobil.

Podobne ako minulý týždeň, aj teraz pre Rockstar platí ultimátum. Sú ním narodeniny floridského Jokera, ktoré má 11. januára. Ak dovtedy (alebo najnovšie aj tri dni po tomto dátume) neobdrží požadovanú čiastku, chce vyslobodiť odsúdeného mladíka, ktorý hackol servery Rockstaru, a kybernetický útok na Rockstar zopakovať.

Teraz už to začína smrdieť aj vyhrážkami, uvidíme, či vývojárske štúdio bude reagovať. Pravdepodobne sa však skôr dočkáme ďalšieho príspevku, keďže Jokerove narodeniny sa nezadržateľne blížia a celý svet sa ňom akurát tak dobre zabáva.

Už raz navýšil svoje odškodné

Aktualizované 31. decembra 2023: Komédia ohľadom „ukradnutých“ identít v traileri GTA VI pokračuje. Lawrence Sullivan alias floridský Joker, ktorý sa spoznal vo videu na novú hru od Rockstaru, posiela vývojárom posledné varovanie. Požadovanú sumu práve navýšil na päť miliónov dolárov a vyhráža sa, že ak peniaze nedostane do svojich narodenín, podnikne právne kroky.

Rockstar

Odsúdený kriminálnik s výraznými tetovaniami na tvári sa do Rockstaru prvýkrát obul ešte na začiatku decembra. Vývojárom vtedy cez videá na sociálnych sieťach odkázal, že v GTA VI ukradli jeho identitu a tiež jeho život. Lawrence Sullivan tiež jasne povedal, že bude požadovať odškodné a musí sa s Rockstarom porozprávať.

Rockstaru oznámil deadline

V čerstvom videu na TikToku teraz floridský Joker pritvrdzuje a chce odškodné päť miliónov dolárov.

„GTA, musíme sa porozprávať. Zahrávate sa s mojou inteligenciou. Toto je posledné varovanie. Práve som sa vrátil z Miami, práve som sa vrátil z Kalifornie, kde som hovoril s dvomi svojimi židovskými právnikmi. Poslali sme Vám list a čakáme odpoveď. Ak ju nedostaneme do mojich narodenín 11. januára, podnikneme právne kroky. Chcem 5 miliónov dolárov. Obťažujú ma všade, kam sa pohnem, na ulici, na letisku. „Si Joker z GTA VI, hovoria mi. Rockstar, porozprávaj sa s Take-Two a daj mi moje peniaze.“

@lawrence.sullivan0

#take2 #gta #gta6 #gta6 #gta6trailer #miamijoker #florida #facemask #jokersmile #fyp #foryou #hahahahaha #california #airport #batman #rockstar

♬ original sound – Lawrence Sullivan

Joker z Floridy nie je jedinou osobou, ktorá od Rockstaru požaduje peniaze za „krádež“ identity v traileri na GTA VI. Nedávno sa o slovo prihlásil aj hudobník, ktorý sa v traileri rovnako spoznal.

Ten je vo svojej rétorike zatiaľ miernejší a nevyhráža sa žiadnymi právnikmi. Jednoducho chce len šek, odkazuje Rockstaru. Viac informácií o celej kauze nájdete nižšie.

Podobný prípad ako Joker z Floridy? Ďalší muž sa sťažoval na ukradnutie svojej podoby

Aktualizované 27. decembra 2023: Po Jokerovi sa na internete objavuje ďalší muž, ktorý tvrdí, že Rockstar ukradol jeho podobu v traileri na GTA VI. Ukážka parodujúca absurdnosť Floridy obsahuje množstvo zaujímavých postavičiek, vrátane chlapíka s dredmi. Istý hudobník s prezývkou @zoeepoppyy na svojom TikTok účte publikoval porovnanie svojej podoby s postavou z traileru, pričom od vývojárov žiada odškodné.

@zoeepoppyy

Everybody know this me from GTA6 🤦🏽‍♂️🤦🏽‍♂️😡 its going on 7 days i aint get paid yet whats going on i need everybody too say something #gta6

♬ original sound – Zoee_poppyy

Rockstaru odkazuje, že „nechce právnika, chce len šek.“

Pôvodne Sullivan žiadal dva milióny dolárov

Aktualizované 11. decembra: Lawrence Sullivan alias floridský Joker, ktorý sa spoznal v ostrosledovanom traileri na GTA VI, už konkretizoval sumu, ktorú by mu mal Rockstar zaplatiť. Usvedčený kriminálnik s bizarnými tetovaniami na tvári, vďaka ktorým si vyslúžil svoju prezývku, plánuje od vývojárov za použitie jeho podobizne žiadať milióny.

Ukradli ste mi podobizeň, ukradli ste môj život,“ hovorí Sullivan vo videu na sociálnych sieťach, z ktorého sa medzičasom stal virál. Bývalý kriminálnik hovorí, že od Rockstaru bude za použitie jeho podobizne v pripravovanej hre žiadať jeden až dva milióny dolárov. „GTA, musíme sa porozprávať. Ak sa tak nestane, musíte mi dať aspoň jeden alebo dva milióny.“

Používatelia na Sullivanovu požiadavku reagujú rôzne. Niektorí ho vyzývajú, aby si od Rockstaru nenechal šliapať po hlave a pristúpil k právnym krokom, väčšinou však prevažujú reakcie, že Sullivan môže byť rád za prítomnosť v takom veľkom fenoméne, akým je GTA VI.

Používatelia usvedčenému kriminálnikovi rovnako pripomínajú, že GTA je dielom fikcie a s podobnou žalobou v minulosti neuspela herečka Lindsey Lohan. Tá Rockstar obviňovala z použitia jej podobizne na obale GTA V, súd však jej žiadosť zmietol zo stola a dal jednoznačne za pravdu vývojárom.

Pôvodný článok

Horúco očakávaný trailer na GTA VI je konečne na svete a už pár dní po jeho zverejnení prichádzajú prvé komplikácie. Internetom sa šíri výzva #BanGTA6 od nahnevaných rodičov a konzervatívcov a čoskoro by na svete mohla byť aj prvá žaloba. Prísť by mohla od muža, ktorý sa spoznal v ukážke parodizujúcej reálne udalosti z Floridy.

Šieste Grand Theft Auto sa odohráva opäť vo Vice City, ktoré je fiktívnou verziou Miami. Rockstar sa tak rozhodol do traileru pridať aj sekvencie odkazujúce na reálne udalosti, ktoré sa v americkom štáte stali. Vidieť sme tak mohli ženu twerkujúcu na streche auta či aligátora, ktorý sa rozhodol prechádzať obchodom.

Floridský Joker v ukážke nechýbal

Jeden zo záberov ukazuje aj policajné vysielanie, pri ktorom je zatknutý muž s fialovými vlasmi a potetovanou tvárou. Pozorní hráči si okamžite všimli, že táto osoba vyzerá ako istý Lawrence Sullivan. Ten sa dostal do povedomia širokej verejnosti v roku 2017, keď bol zatknutý za držanie marihuany a nedovolené ozbrojovanie. Práve vďaka bizarnému výzoru si vyslúžil prezývku „Florida Joker“, teda Joker z Floridy.

Samotný Sullivan už stihol na trailer zareagovať a špekulácie adresoval cez svoj TikTok. Hovorí v ňom, že sme mohli v traileri na GTA 6 sme mohli vidieť postavu s rovnakými tetovaniami na tvári. Na záver dodáva „GTA, budeme sa musieť porozprávať“.

@lawrence.sullivan0 #florida #jokerchallenge #gta6 #gta6trailer #gta6new #facetattoo ♬ original sound – Lawrence Sullivan

 

Žaloby nie sú pre Rockstar novinkou

Vývojári z Rockstar Games situáciu zatiaľ nijako nekomentovali. Nie je to prvý raz, čo vývojárske štúdio čelí hrozbe súdneho sporu kvôli podobizni. V roku 2014 sa štúdio rozhodla žalovať Lindsey Lohan kvôli použitiu jej podobizne v GTA 5 bez jej súhlasu. Známa herečka to považovala za zásah do svojho súkromia.

Spor sa ťahal až do roku 2018, kedy ho súd štátu New York vyriešil. Uznal nevinu Rockstaru a potvrdil, že na obrázku je iba „všeobecná mladá žena“. V tomto prípade je aj napriek zmene farby vlasov podoba viac než jasná, sme teda zvedaví, ako z toho firma  nakoniec vyviazne.

Myslíte si, že sa chystá žaloba na GTA VI od Sullivana alebo floridský Joker nechá tento vtip na svoju osobu prejsť? Parodoval Rockstar naozaj jeho alebo ide podľa vás o náhodu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -