Hru Marvel’s Spider-Man 2 by sme si mohli zahrať už budúci rok na PS5. Akého záporáka sa dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hra Marvel’s Spider-Man na PlayStation 4 vyšla už pred dvoma rokmi a hráči odvtedy trpezlivo čakajú na pokračovanie. Nedočkajú sa ho ani tento rok, ako bolo pôvodne plánované. Príčinou je predpokladané posunutie dátumu vydania konzoly PlayStation 5 na budúci rok. Druhú časť tejto hernej série zrejme uvidíme až v lete 2021.

Leak informácií z Redditu

Potešujúcou správou ale môže byť, že hra Spider-Man 2 neudržala svoje tajomstvá pod pokličkou. Prišlo k úniku informácií o nej. Zatiaľ sa jedná o nepotvrdené klebety z Redditu, možnosti však vyzerajú viac ako reálne. Užívateľ Utopianthrowaway90 zverejnil skutočne dlhý príspevok, kde uviedol niekoľko noviniek, ktoré by sa mali v hre nachádzať. Prejdime si ich teda v v skratke.

spider-man-ps4
Zdroj: denofgeek.com

O čom bude hra Spider-Man 2?

V prvom rade načrtol dej hry. Ten by sa mal odohrávať niekoľko mesiacov po prvej časti v zime (čo logicky korešpondovalo aj s pôvodným dátumom vydania). Peter býva u Mary Jane a opäť sa bude musieť postaviť organizácii Oscorp. Tá bude testovať sérum na výrobu super vojakov, čo sa vymkne spod kontroly. Očakávať tak môžeme nových záporákov.

Ktorých záporákov zrejme uvidíme?

Veľmi pravdepodobný je ale návrat známej tváre a Spider-Manovho dlhodobého rivala. Tým by mal byť Venom, nie však vo forme, ako ho poznáme. V hre sa síce objaví Eddie Brock (pôvodný hostiteľ symbionta v komiksoch), podobu však na seba zoberie niekto iný. Netradične by to mal byť Harry Osborn, ktorého si skôr spájame s postavou Green Goblin.

Spider-man vs venom
Zdroj: movieweb.com

Venoma teda istotne uvidíme, je ale otázne v akej forme. K záporákom mimo programu super vojakov by sa mali pridať aj ďalší dlhodobí nepriatelia. Ak dostávame Venoma, nie je prekvapením, že príde aj Carnage. Ďalším, kto sa objaví, by mohol byť Mysterio.

Hra však nerozšíri svoje rady iba o záporné postavy. Do úlohy hrateľného charakteru sa vracia aj Miles Morales. Toho by sme si mohli užiť viac ako v prvej časti, nakoľko bude tiež disponovať pavúčími schopnosťami. Nie je isté, či s ním budeme môcť skúmať mesto otvorene, alebo ho dostaneme k dispozícii iba na jednotlivé úlohy ako predtým.

miles_spiderman
Zdroj: wccftech.com

Rozšíri sa aj mesto

Ak už spomíname otvorené mesto, aj tu príde k určitým vylepšeniam. Pribudnú nové štvrte na preskúmanie. Budú nimi Queens a Brooklyn. Tie majú menej mrakodrapov ako zvyšné časti New Yorku, herné mechaniky by vraj tomu mali byť prispôsobené. Nové by mali byť aj mechaniky cestovania a zrejme sa bude dať vstupovať aj do vnútra budov.

Vylepšenia určite neobídu ani poskakovanie vo vzduchu medzi budovami. Pridať sa má takzvaný „web-chain„, ktorý umožní prednastaviť niekoľko miest súčasne a potom v rýchlom slede preskakovať medzi nimi. Samozrejmosťou budú aj nové animácie švihania pavučín, avšak nemusíme sa báť – vrátené budú aj z prvého dielu na PlayStation 4.

Obrázok z hry Marvel's Spider-Man na PlayStation 4
Zdroj: gamesradar.com

Noviniek pre druhého Spider-Mana, ktorý má vyjsť na PS5, by teda bolo požehnane. Už nám zostáva len čakať, ktoré z nich nám vývojári z Insomniac Games potvrdia. V každom prípade sa tešíme na nové mechaniky aj záporákov. A prsty zostávajú prekrížené hlavne pre Venoma.

Tešíte sa na vydanie Spider-Man 2? Ktorých záporákov si myslíte, že uvidíme? A čo by ste povedali na takéto zobrazenie Venoma? Svoj názor nezabudnite vyjadriť v komentároch. 

Zdroj: metro.co.uk, vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -